Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / 2.ULUSLARARASI BİLİŞİM VE LOJİSTİK KONFERANSI

2.ULUSLARARASI BİLİŞİM VE LOJİSTİK KONFERANSI

2.ULUSLARARASI BİLİŞİM VE LOJİSTİK KONFERANSI25.05.20172.Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı 25-26 Mayıs ta “BİLİŞİM İLE GÜÇLÜ LOJİSTİK ” Teması ile Kapılarını Açıyor. “2.Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı” 25-26 Mayıs’ta “Bilişim İle Güçlü Lojistik” teması ile Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye Bilişim Derneği Ankara Şubesi, Atılım Üniversitesi, Ankara Lojistik Üssü ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin düzenlediği konferans “bilişim ve lojistik” sektörünün önde gelen kişi, kurum ve kuruluşları bir araya getirecek.

Bilişim ve Lojistik Konferansı’nda Türkiye’nin lojistikte bölgesel bir üs olmasının, lojistik maliyetin düşürülmesinin, ticaretin geliştirilmesinin ve rekabet gücünün artırılması konularının ele alınacağını belirten TBD Ankara Şubesi Başkanı Nurcan SUNAY Bilişimle kesişen sektörlerden biri olan Lojistik sektöründe farkındalık yaratarak, sektörün gelişmesine katkı sağlayacaklarını ve Lojistik firmalarının küresel alanda tam rekabet edebilmeleri için teknolojiyi özellikle de bilişim teknolojilerini kullanılır hale gelmesinin önemini vurguladı.

TBD BİLİŞİMLE, LOJİSTİK SEKTÖRÜNE YÖN VERECEK

Sektörün en önemli organizasyonu olması hedeflenen ‘Bilişim ve Lojistik Konferansı’nın protokol konuşmalarını teşrifleri halinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Konya Milletvekili ve Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı yapacak. Swiss Otel’de düzenlenecek konferansta; TBD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Sunay, Ankara Lojistik Üssü Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Gündüz, Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ ise açılış konuşmacıları arasında yer alıyor.

Konferansta yer alan davetli konuşmacılardan, Atılım Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Başkanı Prof. Nevzat Saygılıoğlu’nun “Türkiye’de Lojistik Eğitimi” konuşması ile başlayacak konferans, Secure Drive Kurucusu Murat Şahin gibi dünya çapında yakalanan başarı hikayelerinin anlatımıyla iki gün boyunca çeşitli panel ve oturumlarla bilişim ve lojistik sektörünün nabzını tutacak. Konferansta, Taşımacılık ile İlgili Bilişim Teknolojilerinde Yaşanan Gelişmelerden, Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, Sanayide Dönüşüm gibi konular ile Sistemler daha verimli nasıl kullanılacağı katılımcılarla paylaşılacak.

Konferansa, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği, Okan Üniversitesi, PTT, TCDD Taşımacılık A.Ş. Demiryolları Taşımacılığı Derneği (DTD), BALO, TIRPORT, ORACLE, DATAMIND, MOSS Yazılım, DOA Yazılım, Solmaz Lojistik, 6A ve FOCUS Yaşam Akademisi gibi kurum ve kuruluşlar destekliyor.

DÜZENLEYİCİ KURULUŞLAR HAKINDA BİLGİ NOTU:

Türkiye Bilişim Derneği; 1971 yılında kuruluşundan beri toplumun her katmanından üye yapısıyla “Bilişim Kültürünü” yaymaya çalışan 12 bin üyesi ile kamu yararına bir dernek. Çalışmaları ile ülkemizin teknoloji üreten, kaynaklarını etkin ve verimli kullanabilen, teknolojiyi toplumun yaşam kalitesini yükseltme anlamında kullanabilen bir ülke olması, nitelikli insan gücü ile uluslararası rekabet edebilir bir üretim sektörü yaratılması konularında katkı sağlamayı amaç ediniyor. Ankara Şubesi ise 2008 yılında kurulmuş ve yaklaşık 9000 üyesi ile Derneğin en fazla üyeye sahip şubesidir.

Atılım Üniversitesi; Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ile Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri, uluslararası ticaret, lojistik, bilişim ve sivil hava ulaştırması konularında sektörel gelişmeleri ve talepleri dikkate alarak, sektörün gereksinim duyduğu insan kaynağını, yetkinlik sahibi, analiz ve sentez kabiliyeti güçlü, yabancı dilde iletişim kurabilen, vizyonu geniş, ulusal ve uluslararası alanda çalışabilecek uygulamaya dönük yetiştirmeyi hedefliyor. Atılım Üniversitesi, sektöre insan kaynağı yetiştirmesinin yanı sıra bilimsel çalışmalar ve araştırma projeleri ile sektöre ve içinde bulunduğumuz topluma faydalı olmayı da amaçlıyor.

Ankara Lojistik Üssü; Türkiye’nin ilk uluslararası lojistik üssü olup, Ankara bölgesinin ve ülkemizin dış ticaretini dünya pazarlarına açacak, çoğunluğu Ankara’da yerleşik 45 uluslararası nakliye şirketi tarafından kuruldu. Bölgenin coğrafi, ticari önemi ile sektörün ihtiyaçları ve sektörden gelen yoğun talepler dikkate alınarak, küresel rekabette avantaj ve güç birliği oluşturabilme çabalarının sonucu ve ortak girişim olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND); 1974 yılında Türkiye kara nakliye sektörünün her türlü sorununu ulusal ve uluslararası platformda çözmek amacıyla bir araya gelen sektör temsilcileri tarafından bir meslek örgütü kimliğiyle kuruldu. Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik sektörü; Türk ekonomisinde önder, dünya üzerinde ise rekabetçi sektör durumuna getirmek temel amacı ile günümüzde çalışmalarını sürdürüyor.

25-26 Mayıs 2017 tarihlerinde 09:30 – 16:30 saatleri arasında, Swissotel Ankara’da gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Bilişim ve Lojistik Konferansı’na tüm üyelerimiz davetli olup katılım ücretsizdir.

Detaylı bilgi için http://www.ublk.org

Kayıt için: http://www.ublk.org/ublk-2/kayit

Kaynak: lojistikglobal.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr