Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ATAMIZI SAYGIYLA ANIYOR, GENÇLİĞİMİZİ KUTLUYORUZ

ATAMIZI SAYGIYLA ANIYOR, GENÇLİĞİMİZİ KUTLUYORUZ

ATAMIZI SAYGIYLA ANIYOR, GENÇLİĞİMİZİ KUTLUYORUZ18.05.2017Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe armağanı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı bugün de coşku ve gururla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş savaşımızın meşalesini tutuşturduğu, ulusumuzun bağımsızlık yürüyüşünü başlattığı gündür. Milletimiz ve ülkemiz için büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olmuştur.

19 Mayıs 1919’da başlayan bağımsızlık savaşı zaferle sonuçlanarak, eşsiz bir mücadele sonunda Cumhuriyetimizin temelleri atılmış ve bu kahramanlık destanı 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile taçlanmıştır.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD olarak, genç nesillerimizin çok daha iyi olanaklara kavuşması ve dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışmaktayız. Lojistik eğitimi alan ve mesleğe giren gençlerimize bu alanda her türlü olanak ve kaynaklarımızı sunarak, gelecekleri için destek olmaya her zaman hazırız.

Bu vesileyle, milletimiz ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve gururla anıyoruz.

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ-UTİKAD