Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / DABB ULUSLARARASI LOJİSTİK SEMİNERİ BAŞLADI

DABB ULUSLARARASI LOJİSTİK SEMİNERİ BAŞLADI

DABB ULUSLARARASI LOJİSTİK SEMİNERİ BAŞLADI24.04.2017Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin, Mersin Üniversitesi ile yaptığı Avrupa Birliği İş Akademisi projesi kapsamında ‘Uluslararası Lojistik Semineri’ başladı.

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Avrupa Birliği (AB) hibesi olarak kazandırdığımız bir milyon lira büyüklüğündeki projemizde çok yol kat ettik. Bu yolda attığımız her adım için çok mutluyuz. Bugün de, böyle bir eğitim şansını kursiyerlerimize vermekten mutluyuz. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Mersin Üniversitesi Mimarlık Konferans Salonunda yapılan seminer 5 gün boyunca devam edecek. İsveç Lund Üniversitesi Prof. Dr. Mats Ingvar Bertil Johnsson tarafından verilen eğitimlerin sonunda, kursiyerlere sertifika verilecek. Simultane tercüman aracılığıyla verilen eğitimlere başlayan kursiyerler, böyle bir fırsatı kendilerine sağlayan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ettiler.

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Avrupa Birliği (AB) hibesi olarak kazandırdığımız bir milyon lira büyüklüğündeki projemizle, 120 gencimiz lojistik sektöründe eğitimlerini tamamladı. İşsizliği azaltmaya yönelik projeleri önemsiyoruz. İşsizliğe çözüm amaçlı projelerimiz devam ediyor. Bu proje kapsamında, çok yol kat ettik ve bu yolda attığımız her adım için çok mutluyuz. Avrupa Birliği (AB) İş Akademisi projesi kapsamında Uluslararası Lojistik Seminerini kursiyerlere vermeye başladık. Hepsine başarılar diliyorum. Hep söylüyoruz; gençlerimizi istihdama kazandırmak için yaptığımız çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Kaynak: lojistikhatti.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr