Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ENDÜSTRİ 4.0 TEDARİK ZİNCİRİ VE DEPO YÖNETİMİNE NELER GETİRDİ? İŞTE CEVABI…

ENDÜSTRİ 4.0 TEDARİK ZİNCİRİ VE DEPO YÖNETİMİNE NELER GETİRDİ? İŞTE CEVABI…

ENDÜSTRİ 4.0 TEDARİK ZİNCİRİ VE DEPO YÖNETİMİNE NELER GETİRDİ? İŞTE CEVABI…17.03.2017Kardex Remstar, 16-19 Mart tarihlerinde gerçekleşen WIN EURASIA Automation Fuarı’nda sıfır hata, minumum alan, maksimum kazanç formülünü ürünler üzerinden anlattı.

Kardex, depo yönetiminde çığır açan inovatif, 365 gün 24 saat çalışabilen insansız depoların çalışma sistemini, hızlı yatırım nasıl geri dönüşünün cevaplarını karşılayan ürünlerinin tanıtımını WIN EURASIA Automation Fuarı’nda gerçekleştirdi. Fuarda sergilenen SHUTTLE XP 500 ve Megamat RS350 adlı ürünlere katılımcılar büyük ilgi gösterdi. Katılımcılara “Tedarik Zinciri Ve Depo Yönetiminde Endüstri 4.0 Devrimine Geç Kalma” mesajı da iletildi.

Kardex Türkiye Ülke Müdürü Emre Yenal fuarla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “1993 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Şu ana kadar 900’e yakın sistemi başarıyla kurduk ve faaliyete geçirdik. Otomotivden beyaz eşyaya, savunma sayesinden perakendeye, lojistikten ilaça kadar pek çok farklı sektöre otomatik ve yarı otomatik depolama, hat besleme çözümleri sunan firma, yeni endüstriyel devrim ile çağı yakalamış durumda. Bu fuarda bir adım daha attık ve katılımcılara Tedarik Zinciri Ve Depo Yönetiminde Endüstri 4.0 Devrimini nasıl yakalayabileceklerini anlatan tanıtım ve sunumlar gerçekleştirdik. Bu anlamda gördüğümüz ilgiden çok memnunuz.”

ENDÜSTRİ 4.0 TEDARİK ZİNCİRİ VE DEPO YÖNETİMİNDE NELER GETİRDİ?

1- Daha az alanda daha fazla depolama. Dolayısıyla depo alanlarından yüzde 80’e varan tasarruf

2- ERP’ler ile entegre depo yönetim yazılımları. Dolayısıyla minimum hata oranı

3- Otomatik malzeme dolaşımı. Dolayısıyla daha fazla iş güvenliği, daha az iş kazası

4- Hat başı besleme, bekleme modülleri. Dolayısıyla mükemmel stok yönetimi, "0" stok kaybı

5- Otomatik hazır mamül depoları. Dolayısıyla 365 gün 24 saat çalışabilen insansız depolar, hızlı araç yükleme ve boşaltma sistemleri

6- Kâr ve maliyet optimizasyonu. Dolayısıyla 18 ile 48 ay arası yatırımın geri dönüşü

KARDEX REMSTAR’IN WIN EURASIA FUARINDA SERGİLEDİĞİ ÜRÜNLER

SHUTTLE XP 500: Fuarda sergilenen ürünlerden Shuttle XP 500, tüm sektörlerdeki şirketlerin iş süreçlerini kolaylaştıracak yüksek yoğunlukta depolama imkanı sunuyor. Shuttle XP serilerindeki tüm modeller, hızlı sipariş toplama, dar alanda yüksek alan ve hacimli depolama ile kullanıcılarına maliyet avantajı sunmakta. İnsanların değil malzemelerin insanlara erişmesi adına kullanıcı dostu bir ürün olan Shuttle XP 500 ile depolanan malzemeler, yerleştirme asansöründen ergonomik olarak çıkarılıp erişim kapısına getiriliyor. Tüm Shuttle XP modellerinde bulunan en son kontrol sistemi olan Kardex Remstar Logicontrol sistemi, hem basit depo yönetimi için kullanılıyor, hem de Kardex PPG yazılımı, firmaların ERP sistemlerine bağlanmak için gereken ara yüzleri bünyesinde barındırıyor.

ORTA AĞIRLIKTA ÜRÜNLER DEPOLUYORSANIZ:  MEGAMAT RS 350

Megamat RS 350; aletler, yedek parçalar ve makina parçalarını depolamak ve geri erişim için en doğru çözümü sunuyor. Megamat RS 350 sahip olduğu geniş uygulama seçeneklerinin yanı sıra, her taşıyıcı 350 kg yük taşıma özelliği ile öne çıkıyor. Küçük, orta ya da büyük şirketlerde kullanımı, endüstrisi ve ticari alanı fark etmeksizin uygulanabilme özelliği ile geniş bir yelpazede hizmet verme özelliğiyle dikkat çekiyor.  Üstün performans ve maksimum çalışma rahatlığı getirmesi ürünün tercih edilmesindeki diğer etkenler. Yine bu cihaz beraberinde kullanılabilen Kardex PPG yazılımı, firmaların ERP sistemlerine tam entegrasyon sağlıyor.

Kaynak: yesillojistikciler.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr