Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gümrük / İGMD’NİN BAŞKANI İKİNCİ KEZ SERDAR KESKİN OLDU

İGMD’NİN BAŞKANI İKİNCİ KEZ SERDAR KESKİN OLDU

İGMD’NİN BAŞKANI İKİNCİ KEZ SERDAR KESKİN OLDU15.03.2017İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği’nin (İGMD), Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda’ İdealist Grup’un adayı Serdar Keskin ikinci kez İGMD’nin Başkanı seçildi.

Serdar Keskin’in başkanlığındaki İGMD Yönetim Kurulu’nda iki yıl boyunca Gümrük Müşavirleri Bülent Şentürk,  Ersel Yüksek, Nizamettin Ağar, Hasan Bülent Onaran, Mustafa Sezen, Osman Karatay, Ziya Akgün ile Gümrük Müşavir Yardımcıları Özlem Tan, Zeynel Tutar ve Mithat Uğur Yetişkin görev alacaklar.

“Ticareti Kolaylaştırma Kurulu” üyesi olan ve gümrük alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı bu sene Dünya Gümrük Örgütü’nün Liyakat Sertifikası ile de ödüllendirilen Serdar Keskin; seçimlerde 593 oy alırken Ortak Akıl Birliği’nin adayı Kenan Güler 295 oy aldı. İGMD yönetiminde olacak olan Gümrük Müşavir Yardımcıları tek listeyle seçimlere girerek 427oyla aldılar.

Dokuz yüz civarında Gümrük Müşaviri’nin oy kullandığı seçimlerin dostluk ve saygı çerçevesinden yapılmış olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Başkan Serdar Keskin, azınlığın değil çoğunluğun Başkanı olacağını dile getirdi.

1953 yılı İstanbul doğumlu olan Serdar Keskin, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda 28 yıl çalıştıktan sonra Ocak 2002 yılında emekli olmuştur. 2003 yılından itibaren kendi kurduğu gümrük müşavirliği şirketinde gümrük müşaviri olarak meslek hayatını sürdürmektedir.

İGMD’ de üç dönem Başkan Vekilliği ve bir dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. İTO 25 No.lu Gümrük Müşavirleri Meslek Komitesi ve İTO Meclis üyesidir. Ticareti Kolaylaştırma Kurulu üyesi de olan KESKİN, gümrük alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı 2017’de Dünya Gümrük Örgütü’nün Liyakat Sertifikası’na layık görüldü.

Uzun yıllardır Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde solist ve korist olarak müzik çalışmalarında yer almaktadır. Gençlik yıllarında Beşiktaş Kulübünde profesyonel olarak voleybol oynayan ve 11 yıl boyunca BJK Voleybol Takımı Kaptanlığı’nı da üstlenen Keskin, üç dönemdir de Beşiktaş Divan Başkanlık Kurulu’nda yer almaktadır.

Beşiktaşlı Gümrükçüler Derneği’nde iki dönem Başkanlık yapmıştır. Türkiye Voleybol Vakfı Kurucu Üyesi olan Keskin, Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ayrıca iki dönem Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olan KESKİN, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: kargohaber.com

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr