Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD VE PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

UTİKAD VE PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

UTİKAD VE PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI 14.03.2017Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ın akademik eğitime desteği sürüyor. Piri Reis Üniversitesi ve UTİKAD arasında 3 Mart 2017 tarihinde eğitim ve staj konularında iş birliği sağlamak maksadıyla karşılıklı “Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.

UTİKAD adına iş birliği protokolünü Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener imzalarken, Piri Reis Üniversitesi’ni temsilen Rektör Prof. Dr. Oral Erdoğan protokole imza attı. İmza törenine Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ile Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. A. Zafer Acar da katıldı.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ın Türkiye’de lojistik kültürünün gelişimine yönelik çalışmaları devam ediyor. Özellikle lojistik sektörüne kalifiye eleman yetiştiren akademik kurumları desteklemeyi amaç edinen UTİKAD, geçtiğimiz günlerde yine önemli bir iş birliğine imza attı. Piri Reis Üniversitesi yönetimi ile bir araya gelen UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, üniversite ile ‘Eğitim İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

Piri Reis Üniversitesi’nin Tuzla Kampüsü’nde 3 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen imza törenine Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. A. Zafer Acar da katıldı.

UTİKAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, Piri Reis Üniversitesi adına ise Rektör Prof. Dr. Oral Erdoğan imzaladığı protokol ile iki kurum arasında eğitimde iş birliği sağlandı. Protokol ile Piri Reis Üniversitesi ve UTİKAD arasında YÖK mevzuatı çerçevesinde sertifika ve eğitim programları geliştirilecek, ortak panel, sempozyum, seminerler düzenlenecek,  ARGE çalışmaları ile kamu ve sosyal sorumluluk projeleri yürütülebilecek. Aynı zamanda UTİKAD, sektördeki üst düzey yöneticilerin ve uzmanların bilgi birikimlerini öğrencilerle paylaşmalarına destek verecek, Piri Reis Üniversitesi öğrencilerinin üye firmalarda staj ve yarı-zamanlı çalışma olanakları sağlanması için üyelerine çağrıda bulunacak.

Protokole göre Piri Reis Üniversitesi lisansüstü programlarda UTİKAD üyesi firmaların çalışanlarına belli bir oranda indirim uygulayacak. Bununla birlikte UTİKAD tarafından düzenlenen eğitim programlarına akademik destek verilecek.

Kurumlar adına bu protokol kapsamında ortaya çıkacak projelerin yürütülmesinden UTİKAD adına Genel Müdürü Cavit Uğur ile Piri Reis Üniversitesi adına ise Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. A. Zafer Acar sorumlu olacak.

Piri Reis Üniversitesi ile iş birliğinin hem lojistik sektörü çalışanları hem de yeni mezunlar için önemine vurgu yapan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener; “Lojistik sektörünün çatı kuruluşu olarak 30 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşarken sektörümüze kalifiye eleman yetiştirmek için hem akademik yapılara destek veriyoruz hem de sektörün profesyonellerinin kendilerini geliştirmelerini sağlayacak eğitimleri dernek çatımız altında sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra FIATA Diploma Eğitimi ile Türk lojistikçilere dünyaya açılma imkanı sağlıyoruz. Lojistik kültürünün oluşturulması ve geliştirilmesini temel hedeflerinden biri olarak gören UTİKAD, akademik eğitime destek vermeye devam edecektir” diye konuştu.

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr