Karayolu

GEBZE-ORHANGAZİ-İZMİR OTOYOLUNUN GEMLİK KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILIYORGEBZE-ORHANGAZİ-İZMİR OTOYOLUNUN GEMLİK KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILIYOR09.03.2017

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun Gemlik Kavşağı ile 2. kesim sonu, 12 Mart itibarıyla trafiğe açılacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilen Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve bağlantı yolları dahil) Otoyolu'nun yapımı tamamlanan Gemlik Kavşağı'nın 58-152'nci kilometreleri ile 2. kesim sonu 83-441 kilometrelerinin 12 Mart itibarıyla trafiğe açılması onaylandı.

Araç trafiği nedeniyle köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi yerler dışında otoyola giriş ve çıkış yapılmayacak. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilen telçitler veya duvarların bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiği belirtilerek, bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesinin yasak olduğu kaydedildi.

Erişme kontrollü karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayalar, hayvanlar, motorsuz araçlar, lastik tekerlekli traktörler, iş makineleri ve bisikletliler giremeyecek.

Asgari hızın saatte 40 kilometre olacağı erişme kontrollü karayolu olarak trafiğe açılan bu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasak olacak. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.

Otoyola cephesi bulunan müesseselerin faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde, Karayolları Genel Müdürlüğünden izin almaları gerekecek.

YİD modeliyle ihale edilen Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun yapımı, bakımı ve işletilmesi, sözleşmesi gereği, üstlenici görevli şirket tarafından yürütülecek.

Kaynak: ulasimonline.com

 

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme, E-5 Güney Yanyol Cd.
NEF22 Ataköy, B-Blok, Kat:7, D:142
Bakırköy 34156 İstanbul
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72