Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Demiryolu / DEMİRYOLU SEKTÖRÜ SÜREKLİ TAKİBE ALINACAK

DEMİRYOLU SEKTÖRÜ SÜREKLİ TAKİBE ALINACAK

DEMİRYOLU SEKTÖRÜ SÜREKLİ TAKİBE ALINACAK19.01.2017Hükümet, demiryollarında ihtiyaç duyulan yatırımları takip edecek Demiryolu Koordinasyon Kurulu kurulması için harekete geçti.

Demiryolu Koordinasyon Kurulu’nun oluşumunu, görev ve sorumluluklarını belirleyen yönetmelik taslağı hazırlandı. Buna göre en fazla 7 kişiden oluşacak kurulda Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü, TCDD Genel Müdürü, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü, özel sektör demiryolu altyapı ve tren işletmecilerinin belirleyeceği üst düzey bir temsilciyle özel sektör diğer demiryolu işletmecilerinin belirleyeceği üst düzey bir temsilci yer alacak.

YHT PROJELERİ ÖNERECEK

Kurul, demiryolu altyapı işletmecileri, demiryolu tren işletmecileri, organizatörler, komisyoncular, gar veya istasyon işletmeciler, acentelerle Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü arasında uyum ve işbirliğini sağlayacak. Demiryolu politikaları geliştirerek hükümete sunacak olan kurul, demiryolu sektörünü izleyerek sürdürülebilir bir yapı kazanması için teklifler hazırlayacak. Kurul ayrıca, Yüksek Hızlı Tren ve demiryolu sektöründeki yatırım ihtiyacıyla ilgili çalışmalar yaparak öneriler getirecek. Kurul, 6 ayda bir kez toplanarak sektörle ilgili kararlar alacak.

Kaynak: lojiport.com

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr