Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / BARSAN, HOLLANDAYA ÇIKARMA YAPACAK

BARSAN, HOLLANDAYA ÇIKARMA YAPACAK

BARSAN, HOLLANDAYA ÇIKARMA YAPACAK21.12.2016

Global arenada gerçekleştirdiği yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Barsan Global Logistics, Hollanda Dış Yatırım Ajansı (NFIA) aracılığı ile Hollanda’ya yatırım gerçekleştirecek.

Avrupa pazarına açılmak isteyen firmaların adeta geçiş noktası haline gelen Hollanda, gerek AB üyesi olma, gerekse turizm ve ticaretin başkenti haline gelmesiyle Türk yatırımcıları kendisine çekiyor. Birçok farklı sektörden şirketin Hollanda’da istihdam sağlamasına ve Avrupa markası haline gelmesine aracılık hizmeti veren Hollanda Dış Yatırım Ajansı (NFIA), lojistik sektöründe hizmet veren Barsan Global Logistics’in yatırım başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Hedef: Avrupa’da daha da büyümek

Daha önce Macaristan, Belçika, Kanada ve Brezilya gibi ülkelere yatırım gerçekleştiren Barsan Logistics, 2016 yılının ortasında Hollanda’ya yatırım için ilk adım attı. Hollanda Ekonomi Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren NFIA aracılığıyla gerçekleştirdiği başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından şirket, 2017 ilk çeyreğinde faaliyetlerine başlamayı planlıyor. İlk olarak Hollanda’da kara, hava ve deniz taşımacılığı alanında istihdamı ve altyapı çalışmalarını gerçekleştirecek Barsan Global Logictics’in hedefi ise global arenadaki gücünü Avrupa ülkelerinde daha da hissettirmek.

"Talep her geçen gün artıyor"

Türk yatırımcıların Hollanda’ya gerçekleştirdiği yatırımların her geçen gün arttığına dikkat çeken NFIA Ülke Müdürü Arife Karaosmanoğlu, “2016 yılını beklentilerimizin üstünde bir hedefle kapatmak üzereyiz. Hollanda’nın özellikle Avrupa ülkeleri içerisindeki konumu, kültürü ve turizmi global pazarda kendini üst seviyelere çıkarmayı hedefleyen markaların tercihi haline geldi. Bu sebeple Hollanda’ya yatırım yapmak isteyen Türk girişimcileri bu şansı değerlendirmeleri ve geleceklerine yatırım yapmaları düşüncesiyle NFIA Türkiye ofisimize başvurmalarını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: lojiport.com

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr