Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DHL EXPRESS 35’İNCİ YILINI BURSALI İŞ ORTAKLARIYLA KUTLADI

DHL EXPRESS 35’İNCİ YILINI BURSALI İŞ ORTAKLARIYLA KUTLADI

DHL EXPRESS 35’İNCİ YILINI BURSALI İŞ ORTAKLARIYLA KUTLADI06.12.2016Uluslararası lojistik ve hızlı hava taşımacılığı sektörü lideri DHL Express, Türkiye’deki 35’inci yılını Bursa Sheraton Otel’de düzenlediği etkinlikte Bursalı müşterileriyle birlikte kutladı. DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling ve Turkishtime Genel Yayın Yönetmeni Barış Soydan’ın açılış konuşmalarını yaptığı etkinlikte, Bloomberg HT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen 2017 yılında Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Markus Reckling: “Bursa’da ihracata destek olmak için çalışıyoruz”

Açılış konuşmasında Bursa’nın ülke sanayisinde ve üretiminde sahip olduğu önemli role işaret eden DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling, “DHL Express olarak, Türkiye’deki 35 yıllık pazar liderliğimize baktığımızda çok büyük bir gurur duyuyoruz. 1981 yılından bu yana Türk ihracatçılarını dünyadaki 220 ülkeye bağlayarak onlara destek oluyoruz. Anadolu’nun batıya açılan kapısı olan Bursa, müşterilerimizle 35. yılımızı kutlamak için harika bir yer. Bursa yalnızca köklü ve zengin tarihiyle değil, aynı zamanda Türkiye ihracatının %10’luk kısmına sahip olan ihracatın en güçlü noktalarından biri olma özelliğini taşıyor. Son olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’nda artırdığımız kapasitemizin temel amacı da Bursa’nın bu gelişen ihracatını daha da iyi hale getirmek” dedi.

“KOBİ’ler için ihracatı Türkiye içinde iş yapmak kadar kolaylaştırıyoruz”

Markus Reckling, Türkiye ve Bursa ekonomisinin belkemiği olan KOBİ’ler için ihracatı, Türkiye içinde iş yapmak kadar kolay hale getirecek fırsatlar sunduklarını belirterek, “Önümüzdeki dönemde de Türkiye’yi küresel pazarlara bağlamak için işgücümüze, filomuza, teknolojimize ve altyapımıza yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Global ticaret artmaya devam ettikçe, her şey herkes için daha iyi bir noktaya gelecek. DHL Express Türkiye olarak bugün olduğu gibi gelecekte de sizlere refah, huzur ve umut taşımaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bursa’dan dünyaya en çok tekstil, otomobil ve makine yedek parçaları taşınıyor

Bursa’da en çok gönderi yaptıkları ürünler ve ülkelere de değinen Markus Reckling’in verdiği bilgilere göre, DHL Express, Bursa’dan Dünya’ya en çok tekstil numuneleri, otomobil yedek parçası ve makine yedek parçaları taşıyor. Bu anlamda Bursa’dan en fazla gönderi yapılan ülkeler ise İngiltere, Almanya, Fransa, ABD ve İspanya.

Kaynak: ulasimonline.com

 

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr