Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / İGA, HAVAYOLU ŞİRKETLERİYLE İKİNCİ BULUŞMASINI YAPTI

İGA, HAVAYOLU ŞİRKETLERİYLE İKİNCİ BULUŞMASINI YAPTI

İGA, HAVAYOLU ŞİRKETLERİYLE İKİNCİ BULUŞMASINI YAPTI06.12.2016

IATA ve AOC üyesi havayolu ve havayollarına hizmet veren şirketlerin temsilcileri ile ikinci kez bir araya gelen İGA, İstanbul Yeni Havalimanı’ndaki gelişmeleri paylaştı.

Türkiye’nin havacılık sektöründeki yükselişini ivmelendirecek İstanbul Yeni Havalimanı’nın işletmesini 25 yıllığına üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.; IATA ve AOC üyesi havayolu ve havayollarına hizmet veren şirketlerin 100’e yakın temsilcisi ile İstanbul’da ikinci kez bir araya geldi.

Tüm gün süren toplantıda, İstanbul Yeni Havalimanı’ndaki gelişmeler katılımcılarla paylaşıldı. Genel bilgilendirme sunumu ile başlayan toplantıda İstanbul Yeni Havalimanı hakkında katılımcılara işbirliği olanakları ile ilgili detaylar aktarıldı.

Zengin görsel içeriği ile desteklenen ayrı bir sunumla, yeni havalimanı terminali etraflı bir biçimde tanıtıldı. Toplantının ikinci kısmı, projenin ilk fazına ait master plan üzerinden yapılan anlatımla başladı.

Daha sonra, terminale ait kat planları hakkında katılımcılarla bilgi paylaşımı yapıldı. Günün sonuna doğru ise sözleşme süreçleri, ofislere ilişkin talep detayları ve havalimanında verilmesi planlanan özel hizmetler detaylıca görüşüldü ve fikir alışverişi yapıldı.

İGA, önümüzdeki dönemde de havayolu şirketleriyle sık sık bir araya gelerek, yeni havalimanındaki işbirliği imkân ve fırsatlarını daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak: ulasimonline.com

 

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr