Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD YENİ YÖNETİM KURULUNU SEÇTİ

UTİKAD YENİ YÖNETİM KURULUNU SEÇTİ

UTİKAD YENİ YÖNETİM KURULUNU SEÇTİ29.11.2016Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği’nin (UTİKAD), 34. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı 23 Kasım 2016 günü İstanbul Marriott Otel Şişli’de gerçekleşti. UTİKAD üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul’da Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, “4. Endüstriyel Devrim Açısından Lojistik Öngörüleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Genel Kurul’da yapılan seçimlerin ardından 2010-2016 yılları arasında UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Turgut Erkeskin, başkanlık bayrağını Emre Eldener’e devretti. 34. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısının devamında katılımcılar UTİKAD’ın kuruluşunun 30. yıl dönümünü keyifli bir kokteyl ile kutladı.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği’nin (UTİKAD) 34. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda UTİKAD başkanlık bayrağı el değiştirdi. UTİKAD üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen Genel Kurul’da yapılan seçimlerin ardından Turgut Erkeskin, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Emre Eldener’e devretti.

34. Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin’in konuşmasıyla başladı. Erkeskin konuşmasında lojistik sektörüne dair değerlendirmelerini katılımcılar ile paylaştı. UTİKAD üyelerinin taşımacılık ve lojistiğin mimarları olduğunun altını çizen Erkeskin, “Ülkemizin ve dünyanın gelişmesinde, büyümesinde, refah seviyesini yükseltmesinde en büyük ve etkili faktörlerden biriyiz. Ancak gerek ülkemizdeki gerekse de çevre ülkelerdeki politik ve ekonomik koşulları değerlendirdiğimizde çok büyük zorluklar içindeyiz” dedi.

UTİKAD’ın lojistik sektöründeki zorlu şartlara rağmen birçok alanda çalışmalar yürüttüğünün ve olumlu sonuçlar aldığının da altını çizen Erkeskin, konuşmasının ardından 2016 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri üyeler ile paylaştı.

Turgut Erkeskin’in ardından konuk konuşmacı olarak katılan Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, “4. Endüstriyel Devrim Açısından Lojistik Öngörüleri” konulu bir sunum yaptı. Dr. Tavukçuoğlu, dünya çapında büyük bir değişim yaratması beklenen ve nesnelerin interneti olarak da adlandırılan Endüstri 4.0 sunumunu ‘Değişime ayak uydurun!’ mesajı ile tamamladı.

ESKİ BAŞKANLAR VE ÜYELER DE ÖDÜLLENDİRİLDİ

UTİKAD’ın 30. kuruluş yıl dönümünü nedeniyle Yönetim Kurulu Eski Başkanları’na şilt takdim edildi. Eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Ayşe Nur Esin ve Kosta Sandalcı da Genel Kurul toplantısında hazır bulundu. Şiltlerini Turgut Erkeskin’in elinden alan Esin ve Sandalcı, duygularını katılımcılarla paylaştıkları kısa birer konuşma yaptı. Eski Başkanların ardından UTİKAD üyeliğinde 10. Yılını tamamlayan Fahri Üyeler Selma Akdoğan ve bir önceki UTİKAD Genel Müdürü Müjdat Mandal da şükran plaketlerini aldı.

Genel Kurul Toplantısı’nda dernek üyeliğinde 30. Yılını tamamlayan Koparan  Uluslararası  Nakliyat İthalat İhracat Gümrükleme Ltd. Şti.ye, 20. yıllarını tamamlayan İmisk İthalat İhracat Tic. Ve Nak. A.Ş.’ye, Schenker Arkas Nakliyat Ve Ticaret A.Ş’ye, Talos Denizcilik Taşımacılık Tanıtım Organizasyon Ve Dış Tic. Ltd. Şti.’ye ve Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.’ye de şiltleri takdim edildi.

AHMET KARTAL BAŞARI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

Lojistik sektörüne önemli katkılar sağlayan merhum Ahmet Kartal anısına her yıl verilen başarı ödülü bu yıl da 3 ayrı okulun 2015-2016 eğitim dönemi bölüm birincilerine verildi.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Erkeskin tarafından Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü birincisi Berk Çola’ya, Gaziantep Üniversitesi Lojistik Bölümü birincisi Güneş Altınok’a ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Lojistik Bölümü birincisi Gamze Yüksel’e ödülleri verildi.

ERKESKİN’E DUYGUSAL VEDA

Genç lojistikçilere ödüllerini veren Turgut Erkeskin, veda konuşmasının hemen öncesinde yayınlanan ve 6 yıllık başkanlık dönemindeki etkinliklerinden oluşan video klip ile duygusal anlar yaşadı. 2010-2016 yılları arasında UTİKAD Başkanı olarak görev yapan Erkeskin, konuşmasında UTİKAD üyelerine teşekkürlerini sunarken “Derneğimiz için çalışmaya devam edeceğim. Bu bir veda değil…” dedi. Turgut Erkeskin’e veda konuşmasının ardından UTİKAD Eski Başkanları Kosta Sandalcı ve Ayşe Nur Esin tarafından şilt verildi.

YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI EMRE ELDENER OLDU

UTİKAD’ın 34. Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda bütçe görüşmeleri, yönetim ve denetim kurullarının ibra edilmesinin ardından Yönetim Kurulu seçimine geçildi. Yapılan seçimlerin ardından UTİKAD’ın yeni yönetim kurulu da belirlendi.

UTİKAD YÖNETİM KURULU

Emre ELDENER - (Kıta Ulaştırma Hizmetleri)

Turgut ERKESKİN - (Genel Transport)

Nil PAKYÜREK - (Transorient Uluslararası Taşımacılık)

Cihan YUSUFİ - (Globelink Ünimar Lojistik)

Ekin TIRMAN - (Aktifsped Uluslararası Nakliyat)

İbrahim DÖLEN - (Borusan Lojistik)

Koral KARŞILIKLI - (Merden Lojistik)

Mehmet ÖZAL -  (Ekol Lojistik)

Rıdvan HALİLOĞLU - (Mundoimex Global Lojistik)

Serkan EREN - (MNG Havayolları)

Taner İZMİRLİOĞLU - (GNV Lojistik)

Seçimlerin ardından UTİKAD’ın yeni yönetim kurulu adına konuşma yapan UTİKAD’ın yeni Başkanı Emre Eldener, “Turgut Başkan hem sektörümüz hem de derneğimiz adına çok büyük başarılara imza attı. Kendisinden devraldığımız bayrağı en iyi şekilde taşıyacak, lojistik sektörünün gelişimi için çalışmalarımızı aynı azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

UTİKAD 34. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, söz alan üyelerin dilek ve temennilerini dile getirmesiyle sona erdi. Genel Kurul’un ardından davetliler UTİKAD’ın kuruluşunun 30. Yıl dönümünü müzik eşliğinde keyifli bir kokteyl ile kutladı.

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr