Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DAMLA ALIŞAN: İYİ UYGULAMALAR TEŞVİK EDİLMELİ

DAMLA ALIŞAN: İYİ UYGULAMALAR TEŞVİK EDİLMELİ

DAMLA ALIŞAN: İYİ UYGULAMALAR TEŞVİK EDİLMELİ25.11.2016Alışan Lojistik; 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu’nda sunum gerçekleştirdi. Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan’ın gerçekleştirdiği sunumda, Alışan Lojistik’in faaliyetleri anlatıldı.

T.C İçişleri Bakanlığı, T.C Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve TŞOF ile birlikte her yıl organize edilen, 7. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu bu yıl 17-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. Türkiye’nin Trafik ve Trafik Güvenliği konusunda en büyük etkinliği olan fuarda, “Akıllı Ulaşım Sistemleri”, “Trafik ve İnsan”, “Karayolu Tehlikeli Madde Taşımacılığı” ve “Elektronik Denetleme Sistemler” başlıklarına odaklanıldı. 7. Karayolu Trafik Güvenliği sempozyumuna İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN da katıldı.

Sempozyum’un “Karayolu Tehlikeli Madde Taşımacılığı” oturumunda konuşmacı olarak yer alan Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, özellikle ADR’li taşımacılık süreçlerinde yaşanan sorunlardan ve konunun tarihsel gelişiminden bahsetti. Bu konuda ki süreçlerin iyileştirilmesi için neler yapılması gerektiğini açıklayan Damla Alışan; eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları, denetim ve kontroller, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdamı, yaptırımlar, çevresel müdahale istasyonları ve denetimler sonucu belirlenen iyi uygulamaların teşvik edilmesi ile bu sorunun aşılabileceğini vurguladı.

Kaynak: lojiport.com

 

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr