Üye Şirketlerden

ARKAS LİNE KONTEYNERLERİ UKRAYNA’NIN EN UZUN NEHRİNDEARKAS LİNE KONTEYNERLERİ UKRAYNA’NIN EN UZUN NEHRİNDE26.10.2016Ukrayna’da Arkas Line’ın acenteliğini yapan Arkas Ukraine, Dinyeper’de nehir taşımacılığı hizmeti vermeye başladı.

Ukraynalı taşımacılık şirketi Ukrrichflot ile yapılan iş birliği kapsamında, Arkas Line konteynerleri Mayıs 2016’da ilk kez nehir tipi gemilerle taşınarak Dnipro şehrinde bulunan Ukrrichflot terminalinde elleçlendi. Arkas Ukraine, nehir taşımacılığına ek olarak nakliye, istifleme ve depolamadan oluşan kombine lojistik hizmeti de sunuyor.

Ukrrichflot şirketine ait nehir tipi bir gemi olan M/V Mekhanik Cherevko’ya yüklenen 63 adet 40’lık ve 10 adet 20’lik Arkas konteynerine Dnipro Nehir Terminali’nde (DRP) istiflenen çelik borular, Dinyeper nehri üzerinden Odessa Limanı’na dolu ihracat yükü olarak getirildi ve ana gemilere yüklendi.

Tarih boyunca önemli bir ticaret yolu olan Dinyeper Nehri, 8. yüzyılın sonlarında aktif olarak kullanılmaya başlanmış, 10. yüzyılın sonu ile 11. yüzyılın başlarında ise artık önemli bir deniz ticaret yolu haline gelmişti. 18. yüzyılın başlarından itibaren nehir taşımacılığı daha da önem kazanınca Dinyeper ile diğer nehirleri birbirine bağlayan kanallar da inşa edildi. O dönemden beri Dinyeper Nehri ile kıyıları, endüstriyel ve nehir taşımacılığı açısından son derece faal bir bölge konumunda bulunuyor.

Kaynak: lojiport.com

 

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72