Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / LOJİSTİK ÖDÜLÜ ATLAS 7. KEZ SAHİBİNİ BULUYOR

LOJİSTİK ÖDÜLÜ ATLAS 7. KEZ SAHİBİNİ BULUYOR

LOJİSTİK ÖDÜLÜ ATLAS 7. KEZ SAHİBİNİ BULUYOR24.10.2016

Türkiye’de yılın en başarılı lojistik şirketleri ve yöneticilerinin ödüllendirildiği yarışmanın katılımcıları arasında THY Kargo, Ekol, Mars, Netlog, Reysaş, Omsan gibi Türkiye’nin en önemli şirketleri kadar MSC gibi dünyada tanınan markalar da bulunuyor.

Taşımacılık ve lojistik sektörünün sivil toplum örgütleri ve sektörel medya kuruluşları tarafından verilen Lojistik Ödülü ATLAS, 7. kez düzenleniyor. Türkiye’de yılın en başarılı lojistik şirketleri ve yöneticilerinin ödüllendirildiği yarışmanın katılımcıları arasında THY Kargo, Ekol, Mars, Netlog, Reysaş, Omsan gibi Türkiye’nin en önemli şirketleri kadar MSC gibi dünyada tanınan markalar da bulunuyor.

‘Lojistik Ödülü Atlas, daha kapsayıcı olacak’ diyen Atlas Lojistik Ödülü Komitesi Başkanı İlker Altun, ‘Büyük ilgi gören ve her yıl gelişme gösteren yarışmanın bu yılki sürprizi, lojistik endüstrisine pazar gelişimi yaratan ihracat şirketlerinin ödüllendirilmesidir’ diyerek şunları söyledi:

“Yeni pazarlara erişerek, mevcut pazarlara olan ihracatını artırarak, ürün çeşitliliğinde artış sağlayarak taşımacılık ve lojistik endüstrisine hem iş hem vizyon hem de yeni kanallar açan dış ticaret şirketlerinin ödüllendirilmesini amaçlıyoruz. Üstelik bunu doğrudan doğruya lojistikçiler belirliyor. Ödül alacak ihracatçıları; hizmet verdikleri firmalar arasından yeni pazarlara, yeni ürünlerin taşınmasına ve yeni iş büyüklüklerine erişimlerini sağlayan şirketleri, doğrudan doğruya taşımacılık ve lojistik şirketleri belirliyor.”

İlker Altun, değerlendirmeleri yapan ve sonuçları onaylayan jürinin, sektöre yıllarca hizmet vermiş uzman gazeteci ve yöneticilerden oluştuğunu da söyledi. Altun, yarışma hakkında şu bilgileri verdi:

“Taşımacılık ve lojistik şirketleri, son iki yıldaki performanslarına göre ödüllendiriliyor. Hayata geçmiş bulunan lojistik projeler de jüri tarafından yapılan oylamayla ödül alabiliyor. Sektörün gelişimine, çalıştığı kuruma ve ülke ekonomisine katkı yaptığı düşünülen sektör profesyonelleri de online oylama ile yapılan seçime göre ödüle hak kazanıyor.”

Lojistik Ödülleri 2016 kurumsal başvuru ve online oylama işlemlerinin tümü www.lojistikodulleri.com adresi üzerinden yapılmaktadır. Tüm başvuru işlemleri ücretsizdir.

Kaynak: lojiport.com