Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / eTA 11 ŞEHİRDE 4 BİN KAMYON VE TIR ŞOFÖRÜ İLE BULUŞTU

eTA 11 ŞEHİRDE 4 BİN KAMYON VE TIR ŞOFÖRÜ İLE BULUŞTU

eTA 11 ŞEHİRDE 4 BİN KAMYON VE TIR ŞOFÖRÜ İLE BULUŞTU08.09.2016Yeni nesil taşımacılık modeli olarak 4 yıl önce pazara hızlı bir giriş yapan eTA, 11 Şehir ve 12 farklı noktada düzenlediği “Yol Arkadaşım eTA” etkinlikleriyle 4.000 kamyon ve tır şoförüne ulaşmayı başardı.

Borusan Holding şirketlerinden, yeni nesil taşımacılık modeli Elektronik Taşımacılık Ağı (eTA), 11 Şehir ve 12 farklı noktada düzenlediği “Yol Arkadaşım eTA” etkinlikleriyle 4.000 kamyon ve tır şoförüne ulaşmayı başardı. “Hayatı Yollarda Geçenler İçin Yollardayız” sloganıyla Ağustos ve Eylül aylarında yollara çıkarak kamyon ve tır şoförleri ile buluştuklarını belirten eTA Genel Müdürü Hamdi Erçelik, “Etkinliklerimizde bir yandan eTA sisteminin nasıl çalıştığına ilişkin tanıtımlar yaparken, diğer yandan ise içerisinde yarışmaların yer aldığı çeşitli aktiviteler gerçekleştirdik. Kocaeli, İstanbul, Adapazarı, Bolu, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Afyon, İzmir, Manisa, Bursa’da düzenlediğimiz etkinliklerimiz kapsamında ayrıca, spor eğitmenleri, şoförlere araç kullanırken doğru beden duruşlarını ve uzun yol sonrası yorgunluk, uykusuzluk hallerinde yapabilecekleri pratik spor hareketlerini anlattı” dedi.

“KOBİ’leri ve kamyoncu esnafını aynı platformda buluşturuyoruz”

eTA’nın taşımacılık sektöründeki yeri ve hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde da bulunan Hamdi Erçelik, “Aşamalı bir büyüme hedefledik. İlk aşamada kamyoncularımıza kendimizi anlatarak onları etaşımacılık.com’a üye yaptık ve düzenli iş fırsatları sağladık. Şu an 35 binin üzerinde kamyoncu üyemiz bulunuyor ve bu rakam her geçen gün artıyor” diye konuştu. Taşımacılık sektöründe 300 bin ticari aracın yanı sıra 60 bin civarı da yük ihtiyacı olan KOBİ bulunduğuna vurgu yapan Hamdi Erçelik, “35 bini aşkın kamyoncu esnafının yanı sıra 6 binin üzerinde KOBİ’ye hizmet veriyoruz. eTA’yı büyütürken aynı zamanda hem kamyoncu hem de KOBİ alanımızı genişletiyoruz” dedi.

“Aylık ortalama yüzde 15 büyüyoruz”

Türkiye’nin nakliye anlamında çok büyük bir pazar olduğunu söyleyen Hamdi Erçelik, “800 bin araç parkı olan bir ülkeyiz. Bu araçların 300 bini ticari faaliyet yapıyor. Rakamlar bize sektörün önünün ne kadar açık olduğunu gösteriyor” dedi. eTA olarak günlük 200 araç çıkışı yaptıklarını açıklayan Hamdi Erçelik, aylık ortalama yüzde 15 büyüme ile yola devam edecekleri bildirdi. Günlük 500 ile 1000 araç çıkışına ulaştıklarında, belirledikleri hedefe de ulaşmış olacaklarını kaydeden Hamdi Erçelik, “Bu yılsonu için 20 milyon dolar ciro öngörüyoruz. Bu rakam geçen yılki ciromuzun neredeyse 3 katı kadar. Aylık yüzde 15 büyümemiz hedefimizin tutacağı ile ilgili de bize olumlu sinyaller verebiliyor” dedi.

KOBİ’ler ve kamyoncu esnafına maksimum fayda sağlıyor

eTA, www.etasimacilik.com, Borusan’ın lojistik sektöründeki deneyimi, satın alma gücü ve teknolojik altyapısını paylaştığı kamyoncu esnafı ile KOBİ’ler arasında ilave maliyet yaratan tüm aracıları ortadan kaldırıyor. Kamyonların sürekli hareket etmelerini sağlayacak iş fırsatları yaratarak kaynak (zaman ve para) tasarrufu sağlıyor. Sağladığı tasarrufu KOBİ’lere maliyet avantajı olarak sunuyor. Bu avantaja dinamik fiyatlama alt yapısı ile desteklenmiş online web sitesi üzerinde hızlı fiyatlama kolay satınalma ile yalın bir süreçle hemen ulaşılmasını sağlıyor. Diğer bir deyişle, KOBİ’ler hiçbir ücret ödemeden yüklerini taşıyacakları güvenilir, sigortalı, 7/24 izlenebilen bir nakliye hizmetini en iyi fiyata alıyor. Ücretsiz olarak eTA üyeliğine katılan kamyoncu esnafı da ödemelerini zamanında, güvenli bir şekilde ve istedikleri noktalardan alıyor. Ayrıca dönüş yükü planlaması yapılması; hatta daha yoldayken eTA mobil uygulaması üzerinden bir sonraki işlerini tercih ederek düzenleyebilmeleri gibi kolaylık getiren hizmetlerden de faydalanıyor.

Kaynak: lojiport.com

 

   

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr