Üye Şirketlerden

ARKAS, ADANA’DAN MERSİN VE İSKENDERUN LİMANLARINA KONTEYNER TAŞIMAYA BAŞLADIARKAS, ADANA’DAN MERSİN VE İSKENDERUN LİMANLARINA KONTEYNER TAŞIMAYA BAŞLADIArkas Lojistik yeni konteyner terminalini devreye alarak AOSB ile Mersin-İskenderun limanları arasında konteyner taşımalarına başladı.

Arkas Lojistik, kurduğu 6 bin metrekarelik konteyner terminali ile yeniden çalışır hale gelen Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) demiryolu hattından Mersin ve İskenderun limanlarına ithalat ihracat amaçlı konteyner taşımalarına başladı.

Arkas Lojistik, AOSB ile limanlar arasında haftanın beş günü karşılıklı seferler düzenliyor; her sefer yaklaşık dört saatte tamamlanıyor.

Konteyner terminalinin, daha az maliyetli ve çevre dostu demiryolu taşımaları sağlamanın yanı sıra Adana’daki ihracatçı firmaların dünya pazarındaki rekabet gücünü artırması da hedefleniyor. Arkas Lojistik’in yeniden etkin hale getirdiği demiryolu hattının, Adana-Mersin arasındaki yoğun karayolu trafiğini rahatlatarak kazaların azalmasında da önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Kaynak: yesillojistikciler.com

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72