Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / ATLASGLOBAL ZÜRİH SEFERLERİNE BAŞLADI

ATLASGLOBAL ZÜRİH SEFERLERİNE BAŞLADI

ATLASGLOBAL ZÜRİH SEFERLERİNE BAŞLADI08.07.2016Atlasglobal; Zürih, Hamburg ve Doha dış hat noktalarından İstanbul'a olmak üzere, 3 yeni dış hat noktasına uçuşlarına başladı.

Zürih'teki ilk uçuş sebebiyle Atlasglobal üst yönetimi Türkiye Cumhuriyeti Zürih Başkonsolosluk yetkilileri, Zürih Havalimanı otoritesi ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Zürih - İstanbul ilk seferini yapan yolculara özel hatıra kartı ve lokum dağıtıldı.

Zürih'ten yapılan ilk sefer öncesinde, Atlasglobal Genel Müdür Yardımcısı Semra Erener Özalçın, yaptığı açıklamada, "Atlasglobal Havayolları, Avrupa’da büyümesine hızla devam ediyor. temmuz 2016 itibarıyla uçuş haritamıza eklediğimiz Zürih seferleriyle Avrupa’da destinasyon sayısını artırıyoruz." dedi.

Atlasglobal’in Zürih – İstanbul ilk uçuşu vesilesiyle Özalçın ile birlikte; Türkiye Cumhuriyeti Zürih Başkonsolosu Aslı Oral'ın da aralarında bulunduğu yetkililer, Zürih Havalimanı otoritesi, yetkili acenteler ve sektörün önde gelenleriyle bir araya geldi.

Özalçın,  şunları kaydetti:

"Zürih'ten İstanbul'a uçuşa başladık. Aynı anda Hamburg-İstanbul uçağımız da İstanbul'a varmak üzere. Avrupa'dan aynı anda başlattığımız iki seferin yanı sıra bu akşam da İstanbul'dan Doha'ya ilk uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Yakın zamanda 50 destinasyon noktasına ulaşmış olacağız. İstanbul'da yapılan 3. havalimanı açıldığında da hedeflerimizi daha da ileriye taşımak istiyoruz. Kapasite sıkıntısı nedeniyle şu an hedeflerimizin tamamını gerçekleştirmek mümkün olamıyor.

Yeni açılan hatlarımızla uçuş ağımızı Doğu’dan Batı’ya genişletmeye devam ediyoruz. Avrupa, Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Asya’da ve Ukrayna’da uçuş ağımıza eklediğimiz ve yeni eklenecek birçok hattımızla toplam 50’ye yakın uçuş destinasyonuna ulaşmış olacağız.

Atlasglobal'in, 2015 yılı itibarıyla büyük yenilikler getirdiği bir müşteri sadakat programı var. Temmuz ayı süresince boarding sırasında Atlasmiles sadakat programına üye olmak üzere form dolduran yolcularımız arasında yapılacak çekilişle her seferde iki yolcumuzu Business Class'ta ağırlayacağız."

İsviçre pazarında da yolcuların tercih ettiği havayolu şirketi olmak istediklerini belirten Özalçın, "İsviçre yolcularını, Atlasglobal’in ayrıcalıklı dünyasıyla tanıştırmak en büyük hedefimiz. Zürih’e günde sadece 1 sefer değil, 2-3 sefer düzenleyerek daha da çok yolcuya ulaşmayı hedefliyoruz. Bu sebeple İsviçre’de de yerel taşıyıcılarla iş birliklerine imza atmaya hazırız. Amacımız daha çok noktaya daha çok yolcu taşımak ve bu hizmeti en hızlı ve en ucuz şekilde sunmak. Bu işbirlikleri sayesinde Atlasglobal'in kendisinin bizzat sefer planlayamadığı diğer uçuş noktalarına da Türkiye ve ötesine yolcu taşıması mümkün olabilecek. Zürih hattımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” dedi.

Atlasglobal’in Zürih-İstanbul arası seferleri haftanın her günü Zürih’ten yerel saat 14.45’te kalkarak 18.45’te İstanbul’da Atatürk havalimanına ulaşacak; İstanbul’dan ise saat 10.20’de kalkarak 13.30’da Zürih’e varacak.

Uçuşların fiyatları ise gidiş-dönüş 139 İsviçre Frank’ından başlıyor. Atlasglobal ile Zürih – İstanbul Atatürk Havalimanı arasında seyahat eden yolcular, diğer tüm Atlasglobal yurt dışı seyahatlerinde olduğu gibi, ücretsiz ikram gibi ayrıcalıklardan da yararlanıyor.

Atlasglobal yolcuları Zürih’ten İstanbul Atatürk Havalimanı bağlantılı olarak Bağdat, Bişkek, Doha, Erbil, Erivan, Kuveyt, Mahaçkale, Medine, Nizhnekamsk, Dubai (Sharjah), Süleymaniye, Tahran, Tiflis, Kıbrıs, Adana, Antalya, Gaziantep, İzmir, Kayseri ve Trabzon’a da seyahat edebilecek.

Kaynak: ulasimonline.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr