Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / POSİDONİA 2016 FUARI KAPILARINI AÇTI

POSİDONİA 2016 FUARI KAPILARINI AÇTI

POSİDONİA 2016 FUARI KAPILARINI AÇTI07.06.2016Posidonia 2016 Denizcilik Fuarı bu akşam düzenlenen törenle kapılarını açtı. Açılışta dünya denizcilik sektörünün önde gelen isimleri vardı.

Dünyanın en eski ve güçlü denizcilik fuarlarından Posidonia 2016; bu akşam Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Denizcilik ve Ada Politikaları Bakanı Theodore Dritsas, Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Genel Sekreteri Kitack Lim, Avrupa Birliği Taşıma Komisyonu başkanı Matej Zkonjsek, Yunan Armatörler Birliği Başkanı Theodore Veniamis’in yanı sıra çok sayıda diplomat, bürokrat, deniz kuvvetleri personeli ve sektörden davetlilerin katılımıyla açıldı.

Açılış töreninde konuşan Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, denizciliğin Yunanistan ekonomisine katkısının yüzde 7 olduğunu söyledi. Güçlü bir denizcilik sektörünün ülkenin içinde bulunduğu durumdan kurtulmasına yardımcı olacağının altını çizen Tsipras, Yunanistan’ın jeografik konumunun sahip olduğu büyük limanlarla daha da önemli hale geldiğini belirtti.

IMO Genel Sekreteri Kitack Lim ise; Yunan denizciliğinin dünyada etkin bir rol oynadığını söyleyerek; Posidania Denizcilik Fuarı’nda denizcilik sektörünün genel olarak bulunduğu noktanın ve önümüzdeki süreci belirleyecek konuların ele alınacağını vurguladı.

Açılış töreninin ardından, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Denizcilik ve Ada Politikaları Bakanı Theodore Dritsas, Uluslararası Denizcilik Örgütü Genel Sekreteri Kitack Lim, Avrupa Birliği Taşıma Komisyonu başkanı Matej Zkonjsek, Yunan Armatörler Birliği Başkanı Theodore Veniamis birlikte fuarı gezdiler. 4 Hall’den oluşan fuarın tamamını gezen heyet zaman zaman fuara katılanlarla sohbet edip fotoğraf çektirdiler.

Bugün çok önemli konferans ve seminerlere ev sahipliği yapacak Posidonia 2016 Denizcilik Fuarı, 10 Haziran Cuma günü sona erecek.

Kaynak: virahaber.com

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr