Demiryolu

HAZAR GEÇİŞLERİNDE YENİ TARİFE 1 HAZİRANDA BAŞLIYORHAZAR GEÇİŞLERİNDE YENİ TARİFE 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR09.05.2016Bakü'de düzenlenen Trans-Hazar Ulaşım Koridoru Çalışma Grubu oturumunda, Trans-Hazar ulaşım koridoru için geçişlerin rekabete dayanıklılığının artırılması için yeni tarifelere geçiş kararı alındı.

Hazar Denizi üzerinden Asya ve Avrupa ülkelerini bir birine bağlayan Trans-Hazar ulaşım koridoru için 1 Haziran’dan itibaren yeni tarifeler uygulanacak. Bakü'de düzenlenen Trans-Hazar Ulaşım Koridoru Çalışma Grubu oturumunda, geçişlerin rekabete dayanıklılığının artırılması için yeni tarifelere geçiş kararı alındı.

Azerbaycan Demiryolları Kurumu Sözcüsü Nadir Azmammadov yaptığı açıklamada, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Ukrayna temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen oturum sonucu protokol imzalandığını bildirdi.

Protokol'de alınan karar doğrultusunda yeni tarifeler, 17 Mayıs’ta yapılacak Çalışma Grubu oturumu ile netleştirilerek 1 Haziran’da uygulamaya girilecek.

Ayrıca Çalışma Grubu, 2016 yılı içinde yapılacak ortak çalışma planını müzakere etti. Daha önce Ocak 2016'da Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Ukrayna Trans-Hazar güzergâhı ile rekabete dayanıklı tarifelerin uygulanması yönünde anlaşma imzalamıştı.

Kaynak: lojiport.com

 

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72