Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / ARKAS LOJİSTİK OPERASYONEL YÖNETİM ORTAK PLATFORMDA

ARKAS LOJİSTİK OPERASYONEL YÖNETİM ORTAK PLATFORMDA

ARKAS LOJİSTİK OPERASYONEL YÖNETİM ORTAK PLATFORMDA15.04.2016Arkas Lojistik, ulaştırma, forwarding ve depoculuk faaliyetlerinin ortak bir IT platformu üzerinden takip edileceği yazılım projesinin çalışmalarına başladı. Yeni yazılım sayesinde müşterilerine daha hızlı ve entegre lojistik hizmeti verilecek.

Arkas Holding bünyesinde yer alan bilişim teknolojileri şirketi BİMAR, Arkas Lojistik için  yeni nesil Lojistik istemi(YNL) üzerine bir operasyonel yönetim yazılımı geliştiriyor. Ön analiz çalışmaları tamamlanmış olam ve şubat ayı itibarı ile çalışmalarına başlanan bu yazılımla Arkas Lojistik içerisindeki üç temel faaliyet alanı ortak bir platformdan izlenebilecek. Böylelikle de süreçlerin planlanması, ölçülmesi ve raporlanması mümkün olacak.

Lojistik yönetimi, kararlarını IT desteği ile alacak

Arkas Lojistik yönetimi, operasyonel sistemlerime (YNL) baglı Iç Zekası (Business Intelligence) gösterge tablosu ekranları sayesinde analitik ve güncel bilgilere her ortamdan (pc, laptop, mobil telefon) erişebilecek.

Depolar her bilgiyi anlık olarak işleyecek

El  terminalleri  ile  depolarda anlık  veri girişi saglanırken, Entegre Depoculuk Sistemi (EDS) Acente Portalı ile müşteriler depodaki konteynerlerini anlık olarak takip edebilecek. Ayrıca SAP MakiNe Bakım Onarım Modülü ile depoda çalışan iş makinelerinin yedek parça, yakıt ve lastik stokları anlık olarak görülebilecek.

Acenteler kendi stoklarını portal üzerinden takip edebilecek

Acentelerin konteynerlerinin tarihçelerini görüntüleyebildiği, online rezervasyon yapabildigi ve rapor alabildigi EDS Müşteri Portalı’nın ikinci aşaması olarak acentelerle  entegrasyon  yoluma giderek  depo içerisinde olan konteyner bakım onarım hareketlerinin de kendi operasyonel sistemlerine aktarılması hedefleniyor.

Her noktada online reefer hizmeti

Reefer destek ekiplerine sağlanan tablet bilgisayarlar sayesinde ise, reefer kontrol ve tamir hizmetleri depo, liman hatta gemi üstü gibi istenen her noktada online olarak verilmeye başlandı. Sistemim ikinci fazında ise acentelere iletilen hasar maliyet ve tamir sonuçlarının da online olarak verilmesi planlanıyor.

Kaynak: ulasimonline.com

 

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr