Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI GALİP ZEREY OLDU

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI GALİP ZEREY OLDU

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI GALİP ZEREY OLDU07.04.2016Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine Galip Zerey atandı.

Geçtiğimiz dönemde 10 yıllık Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) üyeliği sona eren Galip Zerey bugün önemli bir göreve atandı. Gelen bilgilere göre Galip Zerey Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine Galip Zerey'in atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Galip Zerey Kimdir?

İstanbul'da doğdu. 1979 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü'nden 'Elektronik Mühendisi', 1981 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü'nden 'Elektronik Yüksek Mühendisi', olarak mezun oldu. 1983-2004 Yılları arasında, İstanbul'da Bull Bilgisayar Teknolojisi A.Ş. firmasında mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Bu görevi süresince; İtalya, Almanya, Fransa, Hollanda ve Norveç'te uluslararası bilgisayar eğitim merkezlerinde bilgisayar donanımı, yazılımı, işletim sistemi ve bilgisayarlar arası iletişim konularında eğitim aldı.

27 Ekim 2004 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ve Cumhurbaşkanı onayı ile Telekomünikasyon Kurumu Kurul Üyeliğine atandı. 10 Mayıs 2005 tarihinde Telekomünikasyon Kurulu tarafından Telekomünikasyon Kurulu II.Başkanı seçildi. 27 Ekim 2009 tarihinde Kurul Üyeliği ve II.Başkan görevi sona erdi. 29 Ocak 2010 tarihinde ikinci kez Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Kurul Üyesi olarak seçildi. Zerey geçtiğimiz dönemde bu görevden ayrıldı. Bu görevleri süresince yurt dışı ve yurt içinde 'Bilgi Teknolojileri ve İletişim' konularında çeşitli toplantılara katıldı. İngilizce bilmektedir.

Kaynak: ulasimonline.com