Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gümrük / BAKAN TÜFENKCİ, GÜRBULAK SINIR KAPISI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAKAN TÜFENKCİ, GÜRBULAK SINIR KAPISI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAKAN TÜFENKCİ, GÜRBULAK SINIR KAPISI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU31.03.2016

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye-İran sınırında yer alan Ağrı'daki Gürbulak Sınır Kapısı ile Doğubayazıt Gümrük Sahası'nda incelemelerde bulundu.

Sınır kapısı ve gümrük sahasında yetkililerden bilgi alan Bakan Tüfenkci, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gürbulak Sınır Kapısı'ndaki iş ve işlemlerin daha güvenli ve hızlı olması için yapılması gerekenleri yerinde tespit etmek istediklerini söyledi.

Bakan Tüfenkci, bu amaçla hem gümrük kapısının yeniden dizayn edilmesi hem de personel takviyesi ve sahadaki eksiklikler konularını ele aldıklarını ifade ederek,  "Amacımız, yapılacak ithalatı ve ihracatı güvenli hale getirmek, hızlandırmaktır. Ülke ekonomisini canlandırmak ve iş akışlarını hızlandırmak için yapabileceklerimizi yerinde görmek istedik. İncelemelerimiz neticesinde vereceğimiz kararlarla hem kapımızın Türkiye'ye yakışır şekilde görünümünü yenilemeyi hem de iş ve işlem süreçlerinin hızlandığı, güvenli hale getirildiği bir alan oluşturmuş oluruz." diye konuştu.

Doğubayazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı'nı da ziyaret eden Bakan Tüfenkci'ye,  Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müşteşarı Cenap Aşcı, Ağrı Valisi Musa Işın ve AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca eşlik etti.  

Kaynak: T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr