Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ KATILIMCILARI U.N. RO-RO’YU ZİYARET ETTİ

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ KATILIMCILARI U.N. RO-RO’YU ZİYARET ETTİ

FIATA DİPLOMA EĞİTİMİ KATILIMCILARI U.N. RO-RO’YU ZİYARET ETTİ08.03.2016

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen FIATA Diploma Eğitiminde katılımcıların yeni durağı U.N. RO-RO’nun Pendik Limanı’ydı. FIATA Diploma Eğitimi katılımcıları, U.N. RO-RO’nun Pendik Limanı’nda intermodal taşımacılıkla ilgili detaylı bilgiler aldı.

UTİKAD ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi, pratik uygulamaların yerinde incelendiği saha ziyaretleri ile devam ediyor. FIATA Diploma Eğitimi katılımcıları, saha ziyaretleri kapsamında 5 Mart Cumartesi günü U.N. RO-RO İşletmelerindeki intermodal taşımacılık uygulamalarını yakından inceleme fırsatı buldu.

Her bir taşıma modunun ayrı modüller ile işlendiği FIATA Diploma Eğitiminde lojistik sektöründe kullanılan belgeler, ilgili konvansiyonlar ve lojistik firmalarının çalışma alanlarına göre sorumlulukları sektör yöneticileri ve akademisyenlerin eğitmenliğinde işleniyor.

Her biri sektörde en az iki yıl tecrübe sahibi katılımcılar, bütünsel bir yaklaşımla yerel ve uluslararası standartlarda iş yapma kültürünü geliştirme fırsatı yakalıyor.

Lojistik sektörünün hemen tüm detaylarının pratik uygulamaları ile işlendiği FIATA Diploma Eğitimi sonunda eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar FIATA Diplomalarını İsviçre’de bulunan sektörün çatı sivil toplum örgütü FIATA’dan almaya hak kazanıyor. FIATA’dan alınacak bu Diplomaların toplam 160 ülkede geçerliliği bulunuyor.

Her yıl Ekim-Haziran ayları arasında düzenlenen FIATA Diploma Eğitiminin dersleri Maçka’da bulunan İTÜ İşletme Fakültesi’nde yapılıyor. Sadece Cumartesi günleri gerçekleşen bu mesleki eğitime katılanlar sınıf içi eğitimin yanında gerçekleştirilen saha ziyaretleri ile lojistik sektörüne yönelik geniş bilgi birikimine sahip oluyor.

FIATA Diploma Eğitimi katılımcıları, eğitim kapsamında geçtiğimiz haftalarda UTİKAD üyesi MNG Havayolları’nın AHL’deki İhracat Antreposu ile Ekol Lojistik Sakura Tesisleri’ne konuk olmuştu.

FIATA Diploma Eğitimi katılımcılarının 5 Mart Cumartesi günkü durağı ise bir başka UTİKAD üyesi U.N. RO-RO’nun Pendik’te bulunan tesisleriydi. U.N. RO-RO Pendik Limanı’nda intermodal taşımacılıkla ilgili detaylı bilgi alan katılımcılar U.N. RO-RO Pendik Limanı’nı da yakından inceleme fırsatı buldu.

FIATA Diploma Eğitimi katılımcıları U.N. RO-RO Pendik Limanı Operasyon Yöneticisi Arif Akkoz ve Standart Dışı Araçlar ve Konteyner Satış Uzmanı Recep Bostan tarafından liman ve operasyonel faaliyetlere ilişkin bilgilendirildi.

UTİKAD
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr