Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Denizyolu / BAĞLANTI YOLLARI NİSANDA İHALEYE ÇIKIYOR

BAĞLANTI YOLLARI NİSANDA İHALEYE ÇIKIYOR

BAĞLANTI YOLLARI NİSANDA İHALEYE ÇIKIYOR18.02.2016

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Dr. Özkan Poyraz hafta sonu İzmir’de çözüm bekleyen projeleri inceledi. Yapılan görüşmelerde Çandarlı Limanı ve Nemrut Limanı bağlantı yolu için ihale tarihi belirlendi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Dr. Özkan Poyraz'ın başkanlığında "Çandarlı ve Nemrut Koyu Limanları Ulaşım Modlarına Otoyol ve Demiryolu Bağlantılarınının Gerçekleştirilmesi" toplantısı, Aliağa'da yapıldı. Bu kapsamda İzmir'de bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Dr. Özkan Poyraz, İzmir’deki yatırımları inceledi. Liman ve bağlantı yollarının incelendiği toplantıda 3 proje için tarih verildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı  İzmir Bölge Müdürü Ömer Tekin, Karayolları İzmir Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ile inceleme yapan Poyraz, bir buçuk yıldır ihale bekleyen Çandarlı Limanı ve Nemrut Koyu Limanı’nı yerinde inceledi. Bölgedeki mesainin ardından Aliağa’daki limanlar için de bir zirve gerçekleştirildi. ‘Çandarlı ve Nemrut Koyu Limanları Ulaşım Modlarına Otoyol ve Demiryolu Bağlantılarının Gerçekleştirilmesi’ adlı toplantıda Bakanlık yetkilileri, İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve Aliağa’daki liman yetkilileri katıldı.

ÇANDARLI VE NEMRUT’A İHALE TARİHİ

Toplantıda liman çalışmalarının hız kazanması gündeme getirildi. Uzun süredir ihale sürecine giremeyen Kuzey Ege Çandarlı Limanı için ihale sürecine hız verildi. Toplantıda Çandarlı Limanı için 2016’nın ilk 6 aylık bölümünde  ihalesinin gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Müsteşarın inceleme turunda ayrıca Aliağa-Çandarlı Limanı Demiryolu Bağlantısı ve Nemrut Körfez Liman Bağlantısı Demiryolu projelerine hız verilmesi kararı alındı. Nemrut Limanı bağlantı yolunun ihalesi için ise Nisan ayı içerisinde ihalelendirmenin yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: Lojiport

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr