Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / OMSAN’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE DEV ADIM

OMSAN’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE DEV ADIM

OMSAN’DAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE DEV ADIM29.12.2015
Lojistik sektörünün öncü firması Omsan, yayınladığı 2014 Sürdürülebilirlik Raporu ile şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusundaki uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.

Lojistik sektörünün en değerli markası Omsan, yayınladığı Sürdürülebilirlik Raporu ile sürdürülebilir politika ve uygulamalarını, ekonomik, sosyal ve çevresel performans sonuçlarını tüm paydaşları ile paylaştı. Rapor; “Yönetişim”, “Çalışma Hayatı”, “Sürdürülebilir Operasyonlar” ve “Çevre Yönetimi” olmak üzere 4 ana başlık altında toplandı.

Dün­ya genelinde kabul görmüş bir standart olan Küresel Raporlama Girişimi’nin (Global Reporting Initiative - GRI) G4 Raporlama Standardı baz alınarak hazırlanan raporda, Omsan’ın sürdürülebilirlik performansı tüm sonuçlarıyla açıklandı. Böylece Omsan, Türkiye’de lojistik sektöründe, GRI – G4 ilkelerine göre hazırlanmış ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınlamış oldu.

Omsan Lojistik Genel Müdürü Osman Küçükertan, sürdürülebilirlik performanslarını finansal başarılarıyla sınırlı görmediklerini, sosyal ve çevresel sorumluluk uygulamaları ile parçası oldukları toplumun sürdürülebilir kalkınmasına destek olmayı hedeflediklerini söyledi. İlk küresel Türk lojistik şirketi olma vizyonu ile hareket ettiklerini belirten Küçükertan, Omsan’ın şeffaflık ve sürdürülebilirlik konularında, son derece kısıtlı bilginin paylaşıldığı lojistik sektörüne öncülük ettiğini söyledi. Sektörün uluslararası standartlara ulaşabilmesi ve en iyi uygulama örneklerinin sektör içinde yayılımının sağlanmasını hedeflediklerini söyleyen Küçükertan, bu nedenle GRI – G4 standartlarını esas alan finansal ve finansal olmayan iş sonuçlarını ve en iyi uygulama örneklerini bu raporda tüm paydaşlarıyla paylaştıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Lojiport
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr