Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / OMSAN, AVRUPA’NIN EN İYİ LOJİSTİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ SEÇİLDİ

OMSAN, AVRUPA’NIN EN İYİ LOJİSTİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ SEÇİLDİ

OMSAN, AVRUPA’NIN EN İYİ LOJİSTİK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ SEÇİLDİ08.12.2015
Omsan Lojistik, başarılı ve yenilikçi profesyonel eğitim uygulamaları ile başvurduğu “European Supply Chain Excellence Awards” yarışmasında, birçok Avrupalı rakibini geride bırakarak tek Türk finalist oldu.

Başarılı ve yenilikçi uygulamalarıyla lojistik sektöründe öncü konumda olan OMSAN, müşterisi Renault Mais ile birlikte, Avrupa’nın en saygın lojistik ödüllerinden biri olan  “European Supply Chain Excellence Awards” yarışmasında finale kalarak bir başarıya daha imza attı.

OMSAN; yarışmaya olası yol koşulları ve kaza riskleri karşısında sürücülerin yetkinliklerinin artırılması ve deneyim kazanması, yakıt tüketiminin ve karbon salımının azaltılması, trafik kazalarının ve yük hasarlarının önlenmesi amacıyla geliştirdiği “Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü” destekli eğitim programı ile katıldı. Finalist olma başarısı ile sürücü eğitimlerine verdiği önemi bir kez daha kanıtlayan OMSAN, yarışmada “Eğitim ve Profesyonel Gelişim” Kategorisi’nde finale kaldı.

OMSAN Lojistik Genel Müdürü Osman Küçükertan, “European Supply Chain Excellence Awards” gibi önemli bir yarışmada tek Türk finalist olarak Avrupa’nın önde gelen lojistik firmaları ile yarışmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Yarışmaya, önemli müşterilerinden biri olan Renault Mais ile katıldıklarını ifade eden Küçükertan, sürüş simülatörü destekli eğitimlerin hem OMSAN hem de Renault Mais’in ortak hedeflerine hizmet ettiğini belirtti. Türkiye lojistik sektörü için rekabet avantajı yaratacak yenilikçi uygulamalar geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Küçükertan, yenilikçiliğin OMSAN’ın DNA’sında yer aldığını sözlerine ekledi.

Kaynak:  Lojiport
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr