Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / BORUSANDAN ANAHTAR TESLİMİ PROJE LOJİSTİĞİ ÇÖZÜMLERİ

BORUSANDAN ANAHTAR TESLİMİ PROJE LOJİSTİĞİ ÇÖZÜMLERİ

BORUSANDAN ANAHTAR TESLİMİ PROJE LOJİSTİĞİ ÇÖZÜMLERİ27.10.2015
Borusan Lojistik, Proje lojistiği konusunda müşterilerine standart hizmet sunmanın ötesine geçerek ihtiyaca özel çözümleri ile sektörün lider oyuncularından olma özelliğini koruyor.

Borusan Lojistik, Türkiye pazarında sahip olduğu geniş iş hacmi, yönettiği ölçek ekonomisi, Türkiye ve dünya genelinde verdiği hizmetler ve tüm lojistik süreçlerdeki deneyimleri ve yetkin uzman kadrosu ile proje hizmetlerinde müşterilerine esnek ve güvenilir anahtar teslim çözümler sunmaya devam ediyor. Borusan Lojistik, yaklaşık 3 yıl önce 3 milyon ABD dolarını aşan bir yatırımla proje lojistiği hizmetlerine ağır taşımacılığı da dâhil etti. Böylelikle alanında global platformda anahtar teslim çözümler sunarak hizmet verebilen tek Türk Lojistik şirketi olma konumunu pekiştirdi.

Anahtar teslim proje çözümlerinin adresi Borusan Lojistik

Borusan Lojistik Proje lojistiği hizmetinde. üretim noktasından teslim noktasına kadar, gabari dışı (hacimli) ve ağır tonajlı ürünleri dünya kalite standartlarına uygun araçlarla ve farklı taşıma modülleri ile Türkiye’de ve tüm dünyada istenilen noktalara ulaştırıyor.
 
Borusan Lojistik  proje lojistiği kapsamında gemi kiralama, multimodal taşımacılık ve ağır taşımacılık hizmetleri vermekte.

Borusan lojistik, yılda yaklaşık 330 gemi kiralama organizasyonu yapıyor ve her ay düzenli seferlerle gabari dışı ve ağır tonajlı malzemelerin deniz aşırı taşımalarını gerçekleştiriyor. Nehir ve denizyolu gemi kiralama organizasyonları ve yurt dışı gemi operasyonlarını içinde uzak yol kaptanlarının da bulunduğu uzman kadrosu ile gerçekleştiren Borusan Lojistik, tüm süreçleri anlık ve yerinde takip ediyor. Yılların verdiği tecrübe ve bu tecrübenin getirdiği geniş iş ortağı havuzu sayesinde müşteri ihtiyacına en uygun gemiyi sunuyor. Ayrıca Türkiye’de gerçekleştirdiği boru taşımaları sayesinde armatörler nezdinde de yük sahibi konumunda bulunuyor.

Gemi kiralama  ve multimoldal taşımacılık konusunda çok ciddi bir portföye sahip olduklarını belirten Borusan Lojistik Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Dölen bu konuda şunları söyledi; “Geçen yıl toplamda 326 tane gemi bağlaması gerçekleştirdik. Bunların yaklaşık 180 tanesi grup müşterileri olarak adlandırdığımız Borusan grubuna ait firmalar için yapmış olduğumuz bağlantılar. Diğer 180 tanesi ise diğer müşteriler adına yapmış olduğumuz bağlantılardan oluşuyor. Değişen müşteri ihtiyaçları ve tonaj, değişen ülke ürünlerinin çeşitliliği açısından spot olarak da bilinen beraber çalıştığımız armatörlerin gemilerinin yönlendirilmesi çok daha esnek çok daha hızlı olabiliyor. Limanımızda ise sunmakta olduğumuz proje çözümleri ile farklı tonaj ve hacimler de ki yüklerin yükleme boşaltma ve saha içi depolamalarında pek çok ilke imza attık ve rekor kırdık
Borusan Lojistik, Proje lojistiği kapsamında gerçekleştirdiği ağır taşımacılık hizmetlerinde ise 3 dingilden 8 dingile kadar özmal lowbed araçlarıyla gabari dışı ve ağır tonajlı malzemelerin yurtiçi ve yurtdışı taşımalarını gerçekleştiriyor.Borusan Lojistik ağır taşımacılık hizmetleri kapsamında; malzemelerin taşınması esnasındaki yol çalışmaları ve ekipman uygunluğunu denetleyerek, gerekli izin belgelerini müşterileri için temin ederek, yükleme/boşaltma için görevli ataması yaparak, teslim ülkesi gümrüğüne uygun çözümler sunarak müşterileri için değer yaratıyor.

Ağır taşımacılığın değişmez adresi Borusan Lojistik

Borusan Lojistik ağır taşımacılık alanında gerçekleştirdiği anahtar teslim çözümlerle sektöre damgasını vuruyor. Ağır taşımacılığın en zorlu işlerinden olan rüzgar enerjisi santrallerinin (RES) lojistiğinde süreci baştan sona tüm detayları ile planlayarak ejerji lojistiği hizmetinde de tercih edilen bir iş ortağı konumundadır. Borusan Lojistik, ağır taşımacılık alanında Yurtdışı da dahil olmak üzere projenin tüm bacaklarını  gerçekleştirebilmekte.

Ağır taşımacılık konusundaki iddialı konumlarını değerlendiren Borusan Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Serdar Erçal; “Ağır taşımacılık, lojistik sektörü içinde hızla büyüyen ve önemi giderek artan bir segmenttir. 2012 sonu itibarı ile Türkiye lojistik sektörünün lideri olan Borusan Lojistik bu iş alanına ciddi bir yatırım yaparak girdi. Hizmet kalitemize güveniyor, müşterilerimiz için değer ve fark yaratıyoruz. Borusan Lojistik ağır taşımacılık işinde de liderliğine yakışır şekilde güçlü bir performans göstermeye devam edecek ve hızla büyüyecektir” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Lojiport