Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UTİKAD, TURKISH CARGO’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ

UTİKAD, TURKISH CARGO’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ

UTİKAD, TURKISH CARGO’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ14.07.2015
Turkish Cargo, iş ortakları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, UTİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Havayolu Çalışma Grubu Başkanı Arif Badur, Yönetim Kurulu üyesi Özlem Dost, UTİKAD Eski Başkanı Kosta Sandalcı, Atatürk Havalimanı UTİKAD Temsilcisi Şahin Doğmazer, UTİKAD Genel Müdür Yardımcısı Özkay Özen ve UTİKAD Havayolu Çalışma Grubu Üyeleri de iftar programına katıldı.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin iftar programındaki konuşmasında, hava kargo acentelerinin en önemli ve en değerli iş ortaklarından biri olan Türk Hava Yolları’nın işlerini paylaşmasının yanı sıra burada aşını da paylaşıyor olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

THY personeli ile beraber olmaktan büyük mutluluk duyduklarını aktaran Erkeskin, "Ancak biliyoruz ki Turkish Cargo’nun belki her gün görmediğimiz belki isimlerini de duymadığımız ama işlerimizin düzgün ve verimli yürümesini sağlayan görünmez kahramanları da var. Onlar 7/24 bizim için çalışıyorlar. Uygun görüldüğü takdirde ve yapılacaksa bir sonraki iftarımızı Turkish Cargo depo / antrepo tüm çalışanları ile hep beraber kargo tesisleri yemekhanesinde açmak isteriz" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Arda Turan'ın Barcelona'ya transfer olduğunu anımsatan Erkeskin, THY'nin de uzun süre Barcelona'nın sponsoru olduğunu ifade etti. THY'nin ektiği Türkiye tohumlarıyla yeşeren sahada şimdi bir Türk futbol virtüözünün top oynayacağını vurgulayan Erkeskin,  "İnşallah kendisi orada daha da başarılı olur ve dönerken yanında Neymar ve Messi’yi de getirir. Bu başarılara artık alışmaya da başladık" diye konuştu.

THY'nin başarılarının herkesi gururlandırdığının altını çizen Erkeskin, şöyle konuştu:

“Artık bir dünya markası haline gelen THY ‘ambargo’ uygulamasına başladı. Ama bu olumlu, bizleri mutlu eden bir ambargodur. Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü arka arkaya alarak 5 yıldır bu ambargoyu koruyor. Bu gururu THY ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bunun gibi ödülleri kargo alanında da almamız yeni hedefimiz olmalı. Bunu hep beraber çalışarak yapabiliriz. Ancak bunu birbirimizin hatalarını eksiklerini parmakla işaret ederek, maddi ya da manevi cezalandırarak değil; hep beraber işbirliği ortamı içinde karşılıklı anlayış, güven ve ortak çalışma ile yapabiliriz."

UTİKAD Başkanı Erkeskin konuşmasının sonunda, THY Kargo ekibinin başarıları ve UTİKAD üyesi hava kargo acenteleriyle yürüttükleri işbirliğinden dolayı THY Kargo Başkanı Ali Türk'ü tebrik ederek, UTİKAD’ın teşekkürlerini ileten gümüş bir tabak takdim etti.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr