Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / BORUSAN, RES LOJİSTİĞİ’NDE İDDİASINA SERGİLEDİ

BORUSAN, RES LOJİSTİĞİ’NDE İDDİASINA SERGİLEDİ

BORUSAN, RES LOJİSTİĞİ’NDE İDDİASINA SERGİLEDİ07.04.2015
Kıtalararası Rüzgâr Enerjisi Kongresi’ne (IWPC 2015) katılan Borusan Lojistik, burada anahtar teslimi proje çözümlerini sektöre tanıttı ve gerçekleştirdiği projelerden örnekler verdi. Borusan Lojistik, RES Lojistiği ve proje taşımacılığındaki iddiasını da kongreye taşıdı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın himayesinde, Avrupa Rüzgâr Enerjisi Birliği (EWEA) ve Küresel Rüzgâr Enerji Konseyi (GWEC) ile Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Kıtalararası Rüzgâr Enerjisi Kongresi (IWPC 2015) 31 Mart - 02 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center'da yapıldı. Farklı ülkelerden enerji bakanlarının ve rüzgâr enerjisi sektörünün uluslararası temsilcilerinin katıldığı 3 günlük etkinlikte rüzgâr enerjisiyle ilgili politikalar ve sorunlar tartışıldı, görüş alışverişi yapıldı.

Borusan Lojistik bir stant açarak rüzgâr enerjisi lojistiğindeki anahtar teslim çözümlerini tanıttı. Katılımcıların ilgisini çeken Borusan Lojistik standında çözümlerle birlikte, daha önce başarıyla gerçekleştirilen önemli ve büyük projelerle ilgili bilgiler de video wall ekranlarda sunuldu.

Borusan Lojistik’ten rekabet avantajı sağlıyor

Rüzgâr enerjisi santrallerinin lojistiğinde, süreci baştan sona en ince detayına kadar planlayan ve takip eden Borusan Lojistik, yurt içinde her bölgedeki yetkin tedarikçi ağı, dünyanın dört bir yanındaki ofisleri, kara nakliye alanında ki deneyimi, özel limanı ve diğer limanlarla kurduğu güçlü bağlantılarıyla son derece kapsamlı bir hizmet veriyor. 41 yıllık deneyimin getirdiği kurumsal güvenilirlik,  sağladığı operasyonel yetkinlik, fark yaratan liman hizmetleri ve her zaman çevreye gösterdiği saygı Borusan Lojistik’e önemli bir rekabet gücü ve avantaj sağlıyor. Şirket bu yetkinlikleri sayesinde, müşterilerine fark yaratıyor, daima müşterilerine rakiplerinden bir adım önde olma olanağı sağlıyor.  

Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç şirketin rüzgâr enerjisi alanında sunduğu hizmetlerle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Enerji sektörü ve rüzgâr enerjisi ülkemiz için stratejik öneme sahiptir. Biz Borusan Lojistik olarak bu sektöre gerçek anlamda değer ve fark yaratan hizmetler sunuyoruz. Şirketimizin farklı alanlarda ki yetkinlik ve deneyimini, güçlü altyapımız ve hizmet ağımızla birleştirerek, rüzgar enerjisi santrali lojistik hizmetlerimizi müşterimize anahtar teslim bir çözüm paketi olarak sunuyoruz. RES sektöründe Borusan Lojistik’le çalışan firmalar hizmet ve çözümlerimizdeki farkı bizzat yaşayarak görecek ve çok memnun kalacaklar. Borusan Lojistik müşterilerine fark yaratan hizmetler sunmaya ve onların memnuniyetini sürekli artırmaya devam edecek.”

Kaynak: Trans Medya
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr