Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / KOCAELİNDE "LOJİSTİK KÖYLER" OLUŞTURULACAK

KOCAELİNDE "LOJİSTİK KÖYLER" OLUŞTURULACAK

KOCAELİNDE 10.02.2015
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca kentte kurulması planlanan iki "lojistik köy'', bölge ve Türkiye'nin "dağıtım kalbi" olacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca sanayi kenti Kocaeli'nde iki "lojistik köy" kurulacak.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Gebze, İzmit, Kartepe ve Gölcük hattındaki iki noktada kurulacak lojistik köylerin, bölgenin ve Türkiye'nin dağıtım kalbi olacağı bildirildi.

"Lojistik Köy Projesi"nin, bölge ve ülke ihracatını rahatlatacağı, üretilen malzemelerin daha hızlı pazar alanlarına sevkini sağlayacağı kaydedilen açıklamada, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve AK Parti İl Başkan adayı Şemsettin Ceyhan'la gerçekleştirdiği toplantıda çalışmalarla ilgili bilgi aldığı ifade edildi.

Işık'ın başkanlık ettiği il koordinasyon toplantısında Gebze'de trafik ve metro gibi bazı ulaşım projeleri üzerinde durulduğu vurgulandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Işık, projenin kısa zamanda hayata geçirilmesinin kente büyük katkı sağlayacağını, sanayisiyle adından sıkça söz ettiren Kocaeli'nin lojistik potansiyeliyle imalatın pazara daha hızlı ulaştığı stratejik nokta haline geleceğini belirtti.

Kaynak:  Hürriyet Gazetesi
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr