Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / EKOL LOJİSTİK’İN ARAÇLARI MİCHELİN SOLUTİONS’A EMANET

EKOL LOJİSTİK’İN ARAÇLARI MİCHELİN SOLUTİONS’A EMANET

EKOL LOJİSTİK’İN ARAÇLARI MİCHELİN SOLUTİONS’A EMANET29.01.2015
Michelin, Avrupa’da en hızlı yayılan Türk lojistik şirketi unvanına sahip Ekol Lojistik ile filo çözümleri işbirliği anlaşması imzaladı. Uzun yıllara dayanan geçmişleriyle sektörlerinde öncü Michelin ve Ekol Lojistik, Michelin Solutions ile işbirliğine gidecek.

Bütün dünyada lastik ve lastik teknolojileriyle ilgili çözümler geliştirerek müşterilerine 360 derece bir hizmet sunan Michelin, Türkiye ve Avrupa’nın öncü entegre lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer alan Ekol Lojistik’in filosundaki araçların bakımını üstlenecek.

Michelin’in geniş hizmet ağından faydalanacak

Türkiye’de sunduğu hizmetlerin yanı sıra Almanya, İspanya, Macaristan, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Bosna ve Romanya’da bulunan tesisleri ve 3 bin 750 araçlık filosu ile lojistik sektöründe fark yaratan Ekol Lojistik, yeni işbirliği sayesinde Michelin’in geniş hizmet ağından faydalanacak. Filoların elverişliliğini optimize edip, operasyonel maliyetlerini düşürerek işletmelerin lastik yönetimini kolaylaştıran Michelin Filo Çözümleri sayesinde önemli avantaj sağlayacak olan Ekol Lojistik, kendisi özel olarak hazırlanmış olan lastik yönetimiyle filosundaki araçların lastiklerinin bakımı, kaplanması ve diş açma işlemlerini kolaylaştıracak.

Crespo: Ekol Lojistik’e destek verecek olmaktan mutluyuz

Michelin Avrupa Ticari Direktörü Antonio Crespo, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul’un da katılımıyla Clermont Ferrand’da gerçekleştirilen imza töreninde görüşlerini bildiren Crespo, “Avrupa’da 80 yıldır toplam 20 ülkede sürdürdüğümüz Michelin Solutions hizmetlerimizi Türkiye’de sektörünün lider şirketlerinden Ekol Lojistik ile sürdürmekten gurur duyuyoruz. Michelin’in teknolojik ve yenilikçi duruşu eminim ki Ekol Lojistik’e büyük avantajlar sağlayacak.” dedi.

Michelin, 360 derece lastik hizmeti sunuyor

Michelin, kilometre başına faturalandırma, yol yardımı, raporlama, stok yönetimi, lastik bakım yönetimi, filo yönetimi ve çözüme bağlı hizmetler sunan Filo Çözümleri ile işletmelerin ana iş konularının dışında kalan lastik yönetimi gibi hizmetleri de müşterilerine sunuyor. Yakıt tasarrufu için tasarlanan lastikleri sayesinde yol tutuş, aşınma performansından ödün vermeksizin yuvarlanma direncinde yüzde 20 düşüş sağlayan Michelin lastikleri, minimize edilmiş karbondioksit emisyonu ve doğru lastik yönetimi ile doğaya karşı borcunu ödeyerek müşterilerine en çevreci çözümü sunuyor.

Kaynak:Lojistiknews

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr