Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / MARS LOGİSTİCS, ÇOCUKLARI DESTEKLİYOR

MARS LOGİSTİCS, ÇOCUKLARI DESTEKLİYOR

MARS LOGİSTİCS, ÇOCUKLARI DESTEKLİYOR27.01.2015
Mars Logistics, 25. kuruluş yılını, 152 yıldır çocuklarımızın yaşamını eğitimle değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti ile hayata geçirdiği projeyle kutluyor. Proje kapsamında Mars Logistics, çocuklarımızın gelişimini destekleyecek bir dizi etkinlikler gerçekleştiriyor.

1989 yılında İstanbul’da kurulan Mars Logistics, ulusal ve uluslararası müşterilerine tedarik zinciri alanında katma değerli lojistik çözümler sunduğu lojistik sektöründeki 25. yılını kutluyor. Aydınlık bir ülke için eğitimin öneminin farkındalığıyla uzun yıllardır bu alanda çeşitli faaliyetler düzenleyen ve çeşitli projelere destek veren Mars Logistics, geleceğimiz olan çocuklarımıza yatırım yapmanın da görevleri arasında olduğunu düşünüyor. Bu düşünceyle harekete geçen Mars Logistics, 152 yıldır annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları iyi bir eğitim almak için yeterli olmayan yetenekli çocukların yaşamını eğitimle değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti ile işbirliği gerçekleştirerek çocuklarımızın eğitimine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen bir projeyi hayata geçiriyor.

Projede ilk etkinlik olarak  bir yaşam kültürü gelişim programı çerçevesinde , 125 Öğrenci didaktik olmayan eğlenceli bir formatta “Yürüyüş, Denge, Beden Dili”, “Yaşa Göre Kıyafet Seçimi”, “İletişim Kuralları”, “Sağlıklı Beslenme ve Kişisel Temizlik” ,“yemek kültürü ve Sofra Adabı”  konularında atölye çalışmaları gerçekleştirdi. . Üç etapta gerçekleştirilen atölye çalışmasında, öğrenciler sertifikalarını 19 Aralık 2014 tarihinde Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar’ın elinden aldılar.

Projenin bir diğer etkinliği olan ve 21 Aralık 2014 tarihinde İstanbul Mövenpick Otel’de gerçekleştirilen “Çikolata Workshop”ı ile ise, öğrenciler çikolata yapımını öğrenerek lezzetli  ve eğlenceli bir zaman geçirdiler Önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek olan etkinliklerde, çocuklar onlara ilham verecek başarılı işadamı ve sporcular ile bir araya gelecekler.

Darüşşafaka Cemiyeti olarak Mars Logistics ile böyle bir işbirliği gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirten Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş :” Bizler, Darüşşafaka’nın eğitimdeki köklü geçmişi ve deneyimine, destekçilerimizin gücünü katarak her bir öğrencimizin üst düzey niteliklerle donanmış, ülkemize ve insanlığa katma değer üretecek bireyler olarak yetişmelerini sağlamak adına tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolda bizimle yürüyerek destekçilerimiz arasında yer alan Mars Logistics ailesine katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

Proje ile ilgili konuşan Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar: “Mars Logistics olarak Darüşşafaka Cemiyeti ile yürüttüğümüz “Bir Gülümseme de Bizden” projesi ile Türkiye toplumunun sorumlu bir üyesi olmak adına çalışıyoruz. İnanıyoruz ki bu yetenekli çocuklarımıza yapılan her yatırım, Türkiye’nin dünyadaki kalıcı başarısı için gerekli nitelikli insan kaynağının temelini oluşturacaktır.” dedi.

Kaynak: Transmedya

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr