Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / ÇELEBİ, HİNDİSTAN BÖLGESİNE CEO ATADI

ÇELEBİ, HİNDİSTAN BÖLGESİNE CEO ATADI

ÇELEBİ, HİNDİSTAN BÖLGESİNE CEO ATADI16.08.2014
Çelebi, uluslararası arenada büyüme hedefi çerçevesinde, organizasyon yapısını hızla güçlendirmeye devam ediyor. Çelebi Havacılık Holding, büyüyen ülke pazarındaki güçlü gelişimine paralel olarak Hindistan’a CEO düzeyinde atama yaptı. Uzun yıllardır Hint sivil havacılık sektörünün tepe noktalarında birçok görev üstlenen Murali Ramachandran Çelebi Aviation Group Hindistan CEO’su olarak, bölgedeki operasyonların da sorumluluğunu üstlenecek.

Çelebi Havacılık Holding, dünya havacılık sektöründe güçlü ve başarılı büyüme stratejisi ile uluslararası arenada liderlik yarışını sürdürüyor. 2 kıtada 5 ülkedeki 36 havalimanında kargo&antrepo ve yer hizmetleri sunan Çelebi Havacılık Holding, dünyada büyüme hedefi doğrultusunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak Çelebi Macaristan (Çelebi Ground Handling Hungary Ltd.) ve Çelebi Avusturya’yı (Çelebi Ground Services Austria GmbH) tek tepe yönetici altında toplayan Çelebi Havacılık Holding, Hindistan’da da önemli bir karara imza attı.

Çelebi Havacılık Holding, hızla büyüyen Hindistan ve bölgesindeki gelişimini çok daha yüksek bir noktaya taşımak, faaliyetlerini genişletmek ve koordine etmek için Hindistan CEO makamı oluşturdu. Hindistan CEO’luğu görevine Murali Ramachandran atandı. Ramachandran, Çelebi’nin Hindistan ve bölgesinde, başta yer hizmetleri ile kargo&antrepo olmak üzere, tüm havacılık faaliyetlerinden sorumlu olacak.

“Ana sorumluluğu; Hindistan bölgesindeki büyüme hedefine ulaşılmasını sağlamak”
Çelebi Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Canan Çelebioğlu, şirketin küresel ağını geliştirmek azmi ve heyecanıyla çalıştıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “Sayın Murali Ramachandran ve ekibinin ana sorumluluğu, Çelebi’nin büyümesini daha da güçlendirmek olacaktır. Yüksek hizmet altyapısı ve havayolu deneyimiyle, beklentilerinizi çok iyi karşılayacağından ve taraflar arasında güçlü ve verimli bir bağ oluşturacağından hiç şüphemiz yok. Yer hizmetleri ve Kargo şirketleri CEO’ları Çelebi Aviation Group Hindistan CEO’su olarak Ramachandran’a rapor verecekler. Bu yeni organizasyon yapısı ile bölgede çok daha etkin operasyonlar yapabileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Çelebi’nin küresel pazarda en güçlü olduğu ülke; Hindistan

Türkiye’deki 31 havalimanın yanı sıra Almanya–Frankfurt, Macaristan–Budapeşte, Avusturya–Viyana, Hindistan–Delhi ve Mumbai ile iki kıtada faaliyetlerini sürdüren Çelebi Havacılık Holding, alanında dünyanın en prestijli şirketleri arasında yer alıyor. Çelebi Havacılık Holding, Hindistan Delhi’de yer hizmetleri ve kargo&antrepo hizmetleri, Mumbai’de ise yer hizmetleri veriyor. Hindistan, hem kargo&antrepo, hem de yer hizmetleri açısından Çelebi’nin en güçlü olduğu ülke konumunda.

Kaynak: Trans Medya
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr