Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gümrük / TRAKYADAKİ GÜMRÜK KAPILARI CANLI İZLENECEK

TRAKYADAKİ GÜMRÜK KAPILARI CANLI İZLENECEK

TRAKYADAKİ GÜMRÜK KAPILARI CANLI İZLENECEK12.08.2014
Bakan Hayati Yazıcı, Trakya’daki gümrük kapılarının 24 saat canlı izleneceğini belirterek, "Araç trafiğine göre hangi gümrük kapısından geçmek istenilirse o gümrük kapısı rahatlıkla tercih edilecek" açıklamasında bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Trakya'daki tüm gümrük kapılarının 24 saat canlı olarak izlenebileceğini ve geçiş yapacakların yoğunluk durumuna göre gümrük kapısı seçimi yapabileceklerini bildirdi.

Bakan Yazıcı, yazılı açıklamasında, yaklaşık 1 yıldır Kapıkule Gümrük Kapısı'nda kamera görüntülerinin yayınlandığını, giriş-çıkış yapan yolcu ve tır şoförlerinin yoğunluk durumunu canlı olarak internet ve akıllı telefonlardan izleyerek diğer gümrük kapılarını tercih edebildiğini ifade etti.

Yazıcı, uygulamanın özellikle gurbetçiler tarafından beğenildiğini ve diğer kapılar için de bu hizmetin talep edildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu talepleri dikkate aldık. İpsala, Hamzabeyli, Pazarkule ve  Dereköy gümrük kapılarımızda da canlı kamera yayını faaliyete başlamıştır. Böylelikle Trakya'daki tüm gümrük kapılarımız günün 24 saati canlı olarak izlenecek ve araç trafiğine göre hangi gümrük kapısından geçmek istenilirse o gümrük kapısı rahatlıkla tercih edilecektir. Canlı yayın yapan kameralara 'trakya.gtb.gov.tr/saha-canli-görüntü/kapılarımız-canlı-test' linkinden ulaşılabilecek."

Kaynak: Dünya Gazetesi
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr