Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / FIATA 2014 İSTANBUL KONGRESİ’NİN ANA SPONSORU EKOL OLDU

FIATA 2014 İSTANBUL KONGRESİ’NİN ANA SPONSORU EKOL OLDU

FIATA 2014 İSTANBUL KONGRESİ’NİN ANA SPONSORU EKOL OLDU18.04.2014
2.kez İstanbul’da düzenlenecek küresel lojistik sektörünün en büyük organizasyonu olan 2014 FIATA Dünya Kongresi’nin Ana Sponsoru EKOL Lojistik oldu.

Avrupa ve Türkiye'nin öncü lojistik firması Ekol, 13-18 Ekim 2014 tarihlerinde Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ın ev sahipliğinden gerçekleştirilecek FIATA Istanbul 2014 Dünya Kongresi’ne Ana Sponsor olarak destek verecek.

Sponsorluk anlaşmasının imzalanmasının ardından UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, Yönetim Kurulu Üyesi ve FIATA Karayolu Çalışma Grubu Başkanı Kosta Sandalcı ile Genel Müdür Cavit Uğur’un da katılımıyla Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ekol Danışma Kurulu Üyesi Nedret Koray ve Filo Genel Müdürü Cavit Değirmenci ile birlikte UTİKAD heyetini ağırlayan Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, teması ve düzenlenme dönemi itibarı ile bu kongrenin sektör için bir yol haritası olacağını vurgulayarak, “Gelecek 5 yıl içinde Avrupa’daki ilk 10 lojistik şirketi arasında yer almak” hedefimize, küresel düşünmenin ve sürdürülebilir hizmet anlayışının öneminin bilincinde olarak sağlam adımlarla ilerliyoruz. Bu bağlamda Ekol Lojistik olarak 13-18 Ekim 2014 tarihleri arasında UTİKAD tarafından, 12 yıl aradan sonra İstanbul’da bu kez “Lojistikte Sürdürülebilir Büyüme” temasıyla düzenlenecek olan FIATA 2014 Dünya Kongresi Ana Sponsorluğunu üstlenmiş olmaktan mutluyuz” diye konuştu.
 
FIATA Dünya Kongresi’nin İstanbul’da düzenlenecek olması ile Türk lojistik sektörünün çok önemli kazanımlar elde edeceğinin altını çizen Musul, “Bu tarz geniş katılımlı kongrelerin sektörün farkındalığını artıracağına ve ülkemizin bu alandaki yeteneklerinin ve potansiyelinin anlaşılmasına çok önemli katkılarının olacağı ve yeni ufuklar açacağı muhakkaktır. Ekol Lojistik olarak sektörün ilerlemesine yönelik oluşumlarda her zaman var olduk ve bundan sonra da olacağız” ifadelerini kullandı.
 
UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, sektör firmalarının, kamunun ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle gerçekleştirilen uluslararası nitelikteki organizasyonların ülke ve sektör hedeflerine ulaşılması açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek,  tüm taşıma modlarında geniş hizmet ağı ile dünya çapında hizmet sunan Ekol Lojistik’in kongre Ana Sponsoru olarak katkıda bulunmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi ve Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul’a teşekkür etti.

Turgut Erkeskin, “Lojistik denilince akıllara FIATA Dünya Kongreleri, FIATA Dünya Kongreleri denilince akıllara İstanbul geliyor. Biz, 2014 yılını ‘Lojistik Başkenti İstanbul’ olarak tanımlıyoruz. Derneğimizin ikinci kez ev sahipliği yapacağı FIATA Dünya Kongresi’nde, 125 ülkeden yaklaşık 1000 profesyoneli İstanbul’da ağırlayacağız. Kıtaları ve kentleri birbirine bağlayan Türkiye, geleceğin üretimi, depolama ve dağıtım üssü olarak büyük bir lojistik potansiyel barındırmaktadır. Bu potansiyeli tüm dünya ile paylaşmak, ülke ekonomisine ve sektörümüze yeni fırsatlar yaratacak. Sponsor olan firmalarımız, destekleriyle sektörümüzün ve Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunurken aynı zamanda dünya çapında bir organizasyonda görünürlüklerini artırma şansı yakalayacaklar. Avrupa’nın ilk 10 lojistik şirketi arasında yer almayı hedefleyen Ekol Lojistik’in sponsorluğu diğer sektör firmalarımıza da örnek teşkil edecektir. Sektörümüzün tüm paydaşlarını, ilgili bakanlıklarımızı ve bağlı kurumları ile sivil toplum kuruluşlarını da kongremize destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

Ziyaret sonunda UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin FIATA Dünya Kongrelerinin sembolü olan Talking Stick’i, Ekol Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul’a teslim etti. Erkeskin, sembolün 1 ay boyunca Ekol'de kalacağını sözlerine ekledi.
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr