Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / OMSAN YENİ YATIRIMLARLA DAĞITIM AĞINI GENİŞLETİYOR

OMSAN YENİ YATIRIMLARLA DAĞITIM AĞINI GENİŞLETİYOR

OMSAN YENİ YATIRIMLARLA DAĞITIM AĞINI GENİŞLETİYOR08.01.2014
OMSAN , doğrudan kendi lojistik altyapısıyla dağıtım hizmeti sağladığı şehir sayısını 38 adede çıkardı.

1978 yılından bu yana lojistik sektörünün öncü firması olan OMSAN, Depo ve Dağıtım Operasyonları kapsamında, hammadde, yarı mamül ve bitmiş ürünlerin depolanmasını, tüm Türkiye bayi dağıtımını, depolar arası taşımalarını ve bayi iade alımlarını başarıyla gerçekleştiriyor.

Yurtiçi ve yurtdışında yerleşik toplam 200 bin m²’lik 16 deposunda başta hızlı tüketim ve perakende olmak üzere, otomotiv, telekomünikasyon, inşaat, petrokimya, elektronik, gıda ve tekstil sektörlerine başarıyla depolama hizmeti veren OMSAN’ın depo ve dağıtım operasyonları kapsamında sunduğu hizmetler son dönemde büyük bir gelişim gösteriyor. Türkiye’nin 81 şehrine dağıtım hizmeti veren OMSAN, 2013 yılsonu itibariyle doğrudan kendi lojistik altyapısıyla dağıtım hizmeti sağladığı şehir sayısını 38 adede çıkardı.

Sunduğu hizmet kalitesini artırmak amacıyla ileri otomasyon çözümlerine ağırlık veren OMSAN, Tuzla deposunda ürünlerin sipariş bazlı ayrıştırılması ve tekrar paketlenmesi amacıyla 2013 yılında yazılımını kendisinin geliştirdiği Otomatik Ayrıştırma Sistemini kurdu. Bu sistem ile OMSAN, sipariş hazırlamada doğabilecek hataları minimize ederek süreçlerdeki operasyonel verimliliği artırıyor.

OMSAN Depo ve Dağıtım Operasyonları Müdürü Burak ALAT, sektörel bazda, müşterilerinin lojistik ihtiyaçlarına uzmanlaşmış nitelikli insan kaynağı ve sahip oldukları Türkiye’nin en modern depoları ile müşterilerini rekabette öne çıkardıklarını belirtti.

Kaynak: Lojiport

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr