Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / LOJİSTİKTE KAMU İLE ÖZEL SEKTÖR BULUŞUYOR

LOJİSTİKTE KAMU İLE ÖZEL SEKTÖR BULUŞUYOR

LOJİSTİKTE KAMU İLE ÖZEL SEKTÖR BULUŞUYOR16.12.2013
TOBB, geleneksel hale gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Yıllık Koordinasyon Toplantısı’nı bu yıl uluslararası konferans ile zenginleştirecek.

Türk özel sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), geleneksel hale gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Yıllık Koordinasyon Toplantısı’nı bu yıl uluslararası konferans ile zenginleştirecek.

Sektörün, farklı alanlardan çeşitli paydaşlarını, üst düzey bakanlık yetkilileriyle bir araya getirerek koordinasyon toplantısı, 19 Aralık 2013 Perşembe günü TOBB’un ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Toplantıya, Kamu Kesimi Karar Alıcıları adına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın ve Bakanlık bürokratları, özel sektör adına TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB Ulaştırma ve Lojistik Meclisi Üyesi sektörel sivil toplum kuruluşları (UND, UTİKAD, DTD, KARİD, TND) katılacak.

Etkinlikte bu yıl ulaştırma ve lojistik sektörünün küresel paylaşım platformu ITF (International Transport Forum) Genel Sekreteri Jose Viegas da konuşma yapacak. Viegas, konferansta 'Küresel Ölçekte Yük Taşımacılığı ve Lojistikte Güncel Eğilimler' başlıklı sunumun yanı sıra ITF tarafından özel sektör şirketlerini hükümetler arası karar alma mekanizmaları ile etkileşimli konuma getirmek amacıyla yeni başlatılan Şirketlerle Ortaklık Kurulu (Corporate Partnership Board) oluşumunu sektör paydaşlarına tanıtacak.

Kaynak: Deniz Haber