Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / TURGUT ERKESKİN İZMİR İKTİSAT KONGRESİ’NDE KONUŞTU

TURGUT ERKESKİN İZMİR İKTİSAT KONGRESİ’NDE KONUŞTU

TURGUT  ERKESKİN İZMİR İKTİSAT KONGRESİ’NDE KONUŞTU06.11.2013
UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin,  Türk Taşımacılık ve Lojistik Sektörünü temsilen panelist konuşması olarak davet edildiği 5. İzmir İktisat Kongresi’ne katıldı.

İlki 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleri doğrultusunda düzenlenen İktisat Kongresi Kalkınma Bakanlığı himayesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ‘in katımlıyla gerçekleştirildi.

30 Ekim-1 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen kongrede  “Hizmetler Sektörünün Geliştirilmesi “ konulu panele katılan UTİKAD Başkanı Turgut Erkeskin, küreselleşme ve teknolojik gelişmelerin hizmet sektörüne etkisi ile Türk taşımacılık ve lojistik sektörünün bölgesel merkez olma potansiyeli konusunda açıklamalarda bulundu.

Ana teması ‘Küresel Yeniden Yapılanma Sürecinde Türkiye Ekonomisi’ olarak belirlenmiş olan kongreye, ulusal ve uluslararası düzeyde 4 bin 409 kişi katıldı. Kongrede ağırlıklı olarak Cumhuriyetin 100. yılı olan Türkiye’nin 2023 vizyonu ve ihracat hedefleri tartışıldı.