Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Eğitim ve Etkinlikler / LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ

LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ

LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ31.10.2013
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Tedarik Zinciri Test ve Ar-Ge Laboratuvarı ile Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu arasında işbirliği protokolü imzalandı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla imzalanan protokol, laboratuvar ve iş gücü konusunda işbirliğini öngörüyor ve lojistik sektöründe yaygın olarak kullanılan GPS ve GPRS’lerin bakım ve onarımını içeriyor.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile Mersin Deniz Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenen “Mersin 6. Uluslararası Lojistik ve Transport Fuarı” ile “Lojistik Sektöründe Kümelenme Temalı Uluslararası Konferansı” Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Konferansta, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Tedarik Zinciri Test ve Ar-Ge Laboratuvarı ile Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokole Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da eşlik etti.

Her iki kurumun hem laboratuvar hem de iş gücü konusunda işbirliğini içeren ve lojistik sektöründe yaygın olarak kullanılan GPS ve GPRS’lerin bakım ve onarımını kapsayan protokol imza töreninde Bakan Çağlayan bir konuşma yaptı. Bakan Çağlayan, “Türkiye, Avrupa’nın en önemli lojistik ve tedarik merkezi konumunda. Kafkas coğrafyası, Avrupa’yla ve Ortadoğu başta olmak üzere Kuzey Afrika’yla tarihi, kültürel bağlarımız var. Eski ticaret merkezleri üzerinde yer alan bir hafızaya sahip durumdayız.” dedi.

Kaynak:Lojiport
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr