Havayolu

PAKİSTANA SEFERLER ARTIRILDIPAKİSTANA SEFERLER ARTIRILDI20.09.2013
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), ikili havacılık anlaşmalarını revize ederek yurtdışı seferlerinin arttırılması konusundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu kapsamda Türkiye ile Pakistan Sivil Havacılık Makamlarını temsil eden heyetler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya BAŞ ve Pakistan İçişleri Bakanı Müsteşarı Qamar ZAMAN CH. Başkanlıklarında 17 Eylül 2013 tarihinde Ankara'da bir araya gelmiş ve gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde, ülkemiz ile Pakistan arasında Mutabakat Zaptı imzalanmıştır.

Söz konusu Mutabakat Zaptı ile Singapur ve Dakka noktaları öte nokta olarak belirlenmiş, mevcut Karaçi ve İslamabad sefer noktalarına Lahor noktası da eklenerek toplam sefer nokta sayısı üçe (3);  halen yedi (7) olan yolcu seferleri frekans sayısı on dört (14) frekansa çıkarılmış ve bunlara ilave frekans taleplerinin her iki Ülke tarafınca olumlu değerlendirilerek, mevcut ilişkilerin daha da ileri taşınması yönünde karara varılmıştır.

Kaynak:SHGM
Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72