Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / BATU LOJİSTİK ULUSLARARASI IFA AĞINA DAHİL OLDU

BATU LOJİSTİK ULUSLARARASI IFA AĞINA DAHİL OLDU

BATU LOJİSTİK ULUSLARARASI IFA AĞINA DAHİL OLDU20.08.2013
Batu Lojistik, 26 farklı ülkeden 42 firmanın bir araya gelerek oluşturduğu IFA ağının bir parçası oldu. Lojistik çözümler sunan IFA ağına dahil olan Batu Lojistik artık Avrupa operasyonlarında Avrupalı yerel profesyonelleri ve Avrupalı lojistik firmalarının imkanlarını kullanabilecek.

Kurulduğu 2002 yılından bu yana uluslararası alanda lojistik çözümler sunan ve müşterilerine her alanda taşımacılık, gümrükleme ve depo yönetimi hizmeti veren Batu Lojistik, International Forwarding Association (IFA) ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bünyesinde 26 ülkeden 42 firma barındıran ve çeşitli lojistik çözümler sunan IFA, bir araya getirdiği firmalara gümrükleme, lojistik depolama ve müşteri-satış aktiviteleri gibi konularda çözümler sunulmasını sağlıyor.

Yapılacak bu anlaşma ile Avrupa’daki faaliyetlerini daha hızlı bir şekilde sürdürebileceklerini belirten Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, sözlerine şöyle devam etti: “IFA, tüm Avrupa’yı kapsayan bir Network. Yaptığımız bu anlaşma ile Avrupa’da 26 ülkede şubemiz var gibi hareket edebileceğiz. Bu sayede biz de, müşterilerimiz de bu durumdan faydalanabilecek.”

IFA ile oluşturulan güç birliğinin kendilerine ve Avrupalı firmaların Türkiye operasyonlarına çok şey katacağını belirten Taner Ankara, “IFA ile Avrupa’daki firmalarla aynı havuz içinde olacağız. Bu sayede ihtiyaç duyan firmalar, diğer firmaların bilgisinden ve imkanlarından yararlanabilecek. Herhangi bir Avrupa ülkesindeki lojistik uzmanı, o bölgenin şartlarını ve durumunu daha iyi bilebilir, Türkiye için de aynı desteği bizler sunacağız. Bu anlaşma ile kurumsal ve finansal hedeflerimize daha etkin bir biçimde ulaşabileceğiz” dedi.

Kaynak:Kargo Haber
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr