Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / UDH BAKANLIĞINDAN KÖPRÜ AÇIKLAMASI

UDH BAKANLIĞINDAN KÖPRÜ AÇIKLAMASI

UDH BAKANLIĞINDAN KÖPRÜ AÇIKLAMASI14.08.2013
Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin rutin bakım ve onarımı amacıyla ihale ilanına çıkılmıştır. Bakımların yapılacağı takvim henüz netleşmemiştir. Bakım ve onarım çalışmalarına ilişkin kesin takvim ihale sonrasında belli olacaktır.

UDH Bakanlığından köprü açıklaması

Alibeyköy
Alibeyköy
UITP-Cenevere-2013
UITP-Cenevere-2013
Servisçiler Eylemi
Servisçiler Eylemi
OSD-Genel Kurulu-2013
OSD-Genel Kurulu-2013

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 540 gün kapalı kalacağına ilişkin Ulaştirma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz.

Bugün bir gazetenin internet sitesinde yer alan, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin büyük bir onarım nedeniyle 540 gün kapalı kalacağına ilişkin haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

1 - Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin rutin bakım ve onarımı amacıyla ihale ilanına çıkılmıştır. Bakımların yapılacağı takvim henüz netleşmemiştir. Bakım ve onarım çalışmalarına ilişkin kesin takvim ihale sonrasında belli olacaktır.
 
2- Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde ağır bakımlar, 2013 yılında yapılmıştır. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için yapılacak çalışmalar ise ufak çaplı rutin bakımlar olmakla birlikte, trafik akışını aksatacak bir çalışma söz konusu değildir.

3- Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak bakım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı bir zaman diliminde yapılması planlanmaktadır.

4- Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak bakım-onarım çalışmaları sırasında köprünün tamamen kapatılacağı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bakım onarım çalışmaları süresince köprü kontrollü olarak trafiğe açık olacaktır.

 5- İhale şartnamesinde 540 takvim günü, çalışmaların trafiği aksatmayacak şekilde ve ağırlıklı olarak trafik yoğunluğunun az olduğu saatlerde yapılması amacıyla belirlenmiştir.

Kaynak:Taşıma Dünyası
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr