Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / BATU LOJİSTİK ŞEHİRİÇİ YÜRÜME YASAĞINI ‘MİNİVAN’ İLE ÇÖZÜYOR

BATU LOJİSTİK ŞEHİRİÇİ YÜRÜME YASAĞINI ‘MİNİVAN’ İLE ÇÖZÜYOR

BATU LOJİSTİK ŞEHİRİÇİ YÜRÜME YASAĞINI ‘MİNİVAN’ İLE ÇÖZÜYOR25.07.2013
Batu Lojistik, büyük şehirlerdeki kamyon yürüme yasağı ve trafik sorunu nedeniyle yaşanan sıkıntıları aşmak adına şehiriçi trafiğine gün içinde de giriş yapabilen minivan araçlar ile çözüm getiriyor.

Büyük şehirlerin en önemli sorunu olan trafik, bazı iş gruplarında mesai saatlerini etkiliyor. Bu iş gruplarının başında ise taşımacılık sektörü geliyor. Kamyonların şehre giriş-çıkış saatleri, yoğun trafiğin yaşattığı aksaklıklar lojistik sektörünü yeni yöntemler geliştirmeye itiyor.

"Mesai saatlerini İstanbul trafiği belirliyor" diyen Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, karayolu taşımacılığında alternatif yöntem ve çözümlere odaklandıklarını belirtiyor. Karayolu üzerinden sağlanan lojistik hizmetlerin zaman kaybı yaratması ve maliyeti bakımından, sektörün deniz ve demiryollarının aktif kullanılabileceği yeni pazar ve çözüm arayışı içinde olduğunu söyleyen Taner Ankara, artık karayolunda transit geçişlerin dahi çözüm olamadığını vurguluyor.

Özellikle İstanbul gibi metropollerde yaşanan trafik problemlerinden bu pazarlara yapılacak gönderilerde müşterilerine uyarılarda bulunduklarını ifade eden Ankara, trafik probleminin İstanbul ile sınırlı kalmadığını, Avrupa'nın büyük şehirlerinde de benzer problemlerin yaşandığına dikkat çekiyor.

Taner Ankara, karayolunda ısrar edenler için de şehiriçi trafiğine gün içinde de giriş yapabilen minivan araçlar ile bir çözüm alternatifi oluşturduklarını belirtiyor. Minivan araçlar, kamyonların şehre giriş-çıkış yapamadığı saatlerdeki teslimatlar için kullanılabiliyor.

Taner Ankara, bu problemlerin İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. köprü çalışmaları sonrasında hafifleyebileceğine inandığını da sözlerine ekliyor.

Kaynak:Kargo Haber
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr