Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gündem / DENİZ TİCARET ODASI’NDAN UTİKAD’A ZİYARET

DENİZ TİCARET ODASI’NDAN UTİKAD’A ZİYARET

DENİZ TİCARET ODASI’NDAN UTİKAD’A ZİYARET03.04.2013
İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan ve Yönetim Kurulu Üyeleri,UTİKAD’ı ziyaret etti.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Elite World Otel İstanbul’da gerçekleşen organizasyonda İMEAK Yönetim Kurulu  Başkanı  Metin Kalkavan, TOBB Başkan Yardımcısı ve İMEAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Yönetim Kurulu Üyeleri Recep Düzgit, Şadan Kaptanoğlu, Koray Deniz  ve Rıdvan Kartal ile bir araya geldi.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, Başkan  Yardımcısı Nil Tunaşar, Yönetim Kurulu Üyeleri Arif Badur, Mehmet Ali Emekli, Kayıhan Özdemir Turan,Hakan Çınar, Kosta Sandalcı, Levent Aydinç,Bülent Keşan ve Genel Müdür Cavit Uğur’un ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede, deniz taşımacılığına yönelik karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Taşıma İşleri Organizatörlerinin faaliyet ve çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda konuşan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan,uluslararası ticarette deniz taşımacılığının önemine dikkat çekerek, UTİKAD üyelerinin ülkemiz deniz taşımacılığı adına önemli bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

Konuşmasında oda çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Metin Kalkavan, İMEAK Deniz Ticaret Odası -UTİKAD arasında gerçekleştirilecek işbirliği ve ortak çalışma ortamının uluslararası deniz taşımacılığı sektörüne önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını dile getirdi.

Ziyaret nedeniyle İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu’na teşekkür eden UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, taşıma işleri organizatörlerinin deniz yolu taşımacılığı ile birlikte kara yolu,demir yolu ve hava yolutaşımacılığı alanında da önemli görevler üstlendiklerini belirterek şunları söyledi: “Dış ticaret rakamlarındaki artış Türkiye’de taşımacılık faaliyetlerinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Uluslararası alanda kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve demiryolu taşımacılığı yapan firmaları tek çatı altında toplayan bir meslek kuruluşu olarak UTİKAD,tüm  taşıma modundaki ulusal ve uluslararası gelişmelerive sorunları yakından takip etmekte ve  sorunların çözümüne yönelik görüş ve önerilerini dile getirerek kamu nezdinde girişimlerini sürdürmektedir. Bu iki önemli sivil toplum kuruluşlunu bir araya getiren ziyaretin, Türk deniz yolu taşımacılığının geliştirilmesi  hedefinde,önemli bir adım olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr