Gündem

BURSA’DA MUTLAKA LOJİSTİK KÖY KURULMALIBURSA’DA MUTLAKA LOJİSTİK KÖY KURULMALI16.01.2013

Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney, 13 organize sanayi bölgesine sahip Bursa’da Lojistik Köy’ün şart olduğunu söyledi.

Yöney, dün BUSİAD Evi’nde düzenlenen Bursa’da Lojistik Köyü Projesi Çalıştayı’ndaki konuşmasında, Avrupa’da lojistik köy sayısının 60’ı geçtiğini Türkiye’de ise 15 lojistik köy projesinin geliştirilmeye çalışıldığını kaydetti.
Yöney, ’’13 organize sanayi bölgesinin bulunduğu Bursa’da artık Lojistik Köy olmazsa olmazlarımız arasında. Bursa’nın trafik sorununa önemli ölçüde çözüm getirecek olan lojistik köy, şehrin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak’’ diye konuştu.

 ‘Rekabette hız kazanacak’

Yöney, lojistik köylerinde dağıtımın tek merkezden yapılması, akıllı depolama sistemlerine sahip olunması ve gümrük işlemlerinin kolayca yapılmasının verimliliği en üst seviyeye çıkardığını ifade etti.

Yöney, ’’Bu sayede taşımacılık hız ve verimlilik kazanacak. Ürünlerimiz dünyaya kolay açılacak ve artan avantajla rekabet etme şansı yakalayacak’’ dedi.

‘Şehrin dışında kurulmalı’

Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, lojistik köylerin kent merkezleri dışında ancak çok da uzaklaşmadan kurulması gerektiğini ifade etti.

Kaynak : Lojistik Hattı

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme, E-5 Güney Yanyol Cd.
NEF22 Ataköy, B-Blok, Kat:7, D:142
Bakırköy 34156 İstanbul
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72