Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / EKOLDEN AKADEMİK İŞBİRLİĞİ

EKOLDEN AKADEMİK İŞBİRLİĞİ

EKOLDEN AKADEMİK İŞBİRLİĞİ12.12.2012

Ekol Lojistik; ODTÜ, Bilkent, Okan ve Ege Üniversitesi ile lisans, lisansüstü araştırma, proje, tez, saha gezisi ve gibi alanlarda destek anlaşması yaptı.


Avrupa'da en hızlı yayılan Türk lojistik şirketi olan Ekol Lojistik, kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü eğitime destek projelerine bir yenisini daha ekledi. Türkiye'nin önde gelen eğitim-öğretim kurumları arasında yer alan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Bilkent Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Ege Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzalayan Ekol Lojistik, üniversitelerin lisans öğrencilerinin staj ve mezuniyet projeleri ile lisansüstü öğrencilerinin tez çalışmalarının yürütülmesine destek verecek.


Ekol Lojistik, anlaşma imzaladığı üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarında okuyan öğrencilerine lojistik faaliyet alanı içinde belirlenmiş mezuniyet projeleri ve yüksek lisans tezlerinde gerekli olan araştırmaları Ekol tesislerinde yapmasına olanak tanıyacak. Öğrencilere sahaya inip gerçek uygulamalara tanık olma fırsatı vererek onların kariyer planlarında önemli rol oynayacak olan Ekol Lojistik, lojistik sektörünün donanımlı personel ihtiyacını karşılamaya yönelik olumlu bir adım daha atmış olacak.


Konuya ilişkin olarak Ekol Lojistik CEO'su Tayfun Öktem "Ülkemizin geleceği olan üniversiteli gençlerimizin öğrenimine katkı sağlıyor olmaktan ötürü son derece mutluluk duyuyoruz. Gerçekleşecek ortak çalışmalar neticesinde öğrencilerimiz teoride gördükleri birçok yeni bilgiyi yerinde görerek sektörümüzü daha iyi özümseyebilme şansı bulacaklar." şeklinde görüşlerini paylaştı.


Kaynak: havakargoturkiye

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr