Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Havayolu / GAZİANTEP HAVAALANINA LOJİSTİK KARGO AÇILDI

GAZİANTEP HAVAALANINA LOJİSTİK KARGO AÇILDI

GAZİANTEP HAVAALANINA LOJİSTİK KARGO AÇILDI20.09.2012

AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Havaalanı"na lojistik kargo kurulduğunu söyledi.


Mazıcıoğlu yaptığı açıklamada, sanayici ve vatandaşların daha önceleri lojistik kargolarını Adana’dan almak için zahmete girdiğini belirterek, Gaziantep Havaalanı’na açılan lojistik kargo ile bu sorunun ortadan kalktığını dile getirdi. Mazıcıoğlu, "Gaziantep’te bundan önce uçak kargoyla ilgili olan malzemeleri Adana’ya gönderiyorlardı. Uçak kargoyla ithalat ve ihracat yapılması için lojistik kargomuz kuruldu. Artık sanayicimizin makine parçasının direkt Gaziantep'e gelmesi veya buradan direkt ihracat etmesi mümkündür. Bu konuda da ben sanayicimizin, esnafımızın, üreticimizin Gaziantep Havaalanı'ndaki lojistik kargodan yararlanmalarını istiyorum. Şu anda kargomuz faaliyette resmi açılışı ise bakanlarımızla birlikte yapacağız" dedi.

Öte yandan, son zamanlarda artan terör olaylarından dolayı duyduğu üzüntüyü de ifade eden Milletvekili Mazıcıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"İçimizi burkan, vatandaşlarımızı üzen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan yine olaylar oldu. Dün yine silahsız askerlerimizi şehit ettiler. Ayrıca 70’in üzerinde askerimiz yaralandı. İnşallah yaralılardan da vefat eden olmasın diye dua ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Türkiyemizin başı sağ olsun. Bu terör belasının biran önce güvenlik güçlerimizle, hükümetimizle, devletimizle, askerimizle, polisimizle el birliği vererek bitmesi için uğraş veriyoruz. Bugüne kadar sorunların üzerine nasıl giderek çözdüysek, bunu da çözeceğimize eminim."

Kaynak: Ulasim Online

Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr