Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Gümrük / İRAN 5 - 31 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA VİZE UYGULAYACAK

İRAN 5 - 31 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA VİZE UYGULAYACAK

İRAN 5 - 31 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA VİZE UYGULAYACAK 06.08.2012

Türkiye ile Iran arasındaki umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımıza yönelik Vize Muafiyet Anlaşması, 05 - 31 Ağustos 2012 tarihleri arasında 27 gün sureyle askıya alındı.

Dışişleri Bakanlığı resmi web sayfasından alınan bilgiye göre, 16. Bağlantısızlar Hareketi'nin Tahran'da düzenlenecek zirvesi kapsamında alınan güvenlik önlemleri doğrultusuyla Türkiye ile Iran arasındaki umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımıza yönelik Vize Muafiyet Anlaşması, 05 - 31 Ağustos 2012 tarihleri arasında 27 gün sureyle askıya alındı.

Bu tarihler arasında İran'a seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın İran'ın ülkemizdeki temsilciliklerinden vize almaları gerekiyor. Vize Muafiyeti Anlaşması, 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren tekrar yürürlüğe girecektir. İran Büyükelçiliği ve İran Başkonsolosluğundan alınan bilgiye göre, umuma mahsus pasaport sahipleri vize için 2 adet resim ve pasaportla beraber şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. Vizenin sonuçlanma suresi yoğunluğa göre 2 yada 3 gün sure ile sinirlidir.


Kaynak:Lojistik Haber