Anasayfa / Sektörel / Duyurular / Genel / UTİKAD Bir İlke İmza Attı: İş'te Eşit Kadın

UTİKAD Bir İlke İmza Attı: İş'te Eşit Kadın

Sayı: 2017/508
Tarih: 02.10.2017
Sayın Üyemiz,
 
UTİKAD; Sürdürülebilirlik Akademisi ve Intertek iş birliği ile hazırlanan İş'te Eşit Kadın Sertifikasını alan ilk sivil toplum kuruluşu oldu.
 
İş'te Eşit Kadın Sertifikası, iş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar verilmesi için çalışan kurumların çalışmalarını belgelendirmeyi ve deneyimleri ile iş dünyasında dönüşümü desteklemeyi hedeflemektedir.
 
Sertifika kapsamında yönetim sistemi, işe alım ve çalıştırma, iş sağlığı ve güvenliği, tedarik zincirinde cinsiyet eşitliği politikaları, iş hayatında ve sosyal hayatta kadını destekleyen çalışmalar konu başlıklarında denetim yapılmaktadır. Bağımsız değerlendirme sonucunda minimum yüzde 70 puan alan kurumlar sertifikaya hak kazanmaktadır. Sertifikanın geçerlilik süresi 1 yıl olup, bir yılın sonunda yenileme başvurusunda bulunulabilmektedir.
 
İş'te Eşit Kadın Sertifikası ile ilgili bilgilendirme broşürü EK'te yer almaktadır. Sertifika ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen üyelerimiz aşağıda iletişim bilgileri yer alan Sürdürülebilirlik Akademisi ile görüşebilirler.
 
İletişim Bilgileri
 
Telefon: 0212 274 25 16
E-posta: info@surakademi.com
İnternet adresi: www.surdurulebilirlikakademisi.com
 
Kadınların işgücüne katılımını arttırmak, cinsiyet eşitliğini sağlamak, kadınlara yönelik şiddet ve tacize karşı politikalar başta olmak üzere güvenli çalışma ortamı oluşturmak prensipleri doğrultusunda UTİKAD olarak öncülüğünü ettiğimiz İş'te Eşit Kadın Sertifikasının sektörümüz genelinde yaygınlaşmasının büyük önem taşıdığını düşünüyoruz.
 
Tüm üyelerimizi kadınların iş hayatındaki önem ve değerini vurgulayan, iş ortamında eşitlik ve adaletin altını çizen "İş'te Eşit Kadın Sertifikası"nı almaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,
 
UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİ

 

Cavit UĞUR
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr